Warsztaty projektowe dla mieszkańców oraz uporządkowanie terenów zielonych przy ulicy Olkuskiej – BO Gdynia

Warsztaty projektowe dla mieszkańców oraz uporządkowanie terenów zielonych przy ulicy Olkuskiej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty projektowe dla mieszkańców oraz uporządkowanie terenów zielonych przy ulicy Olkuskiej

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
MAK/0026
Dzielnica
Mały Kack
Autor projektu
Klaudia Jarecka-Świeca
E-mail
klajarecka@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

niedaleko ul. Olkuskiej

Opis:

Niezwykłym atutem Małego Kacka jest jego otoczenie przez przepiękne lasy. Jest to dzielnica niezwykle spokojna. W tej inicjatywie proponuję, aby zaopiekować się zakątkiem zielonym tuż przy ul. Olkuskiej, obejmującej również miejsce zwane 'Małym Laskiem’, który ma duży potencjał. Mały Lasek jest inicjatywą mieszkańców dlatego też warto zaopiekować się tym miejscem. Mały Lasek jest działaniem, które w zupełności popieram. Spacerując po tym terenie widzę, że niestety jest regularnie zaśmiecany. Proponuję, aby wspólnie zadbać o to ten teren, aby stało się ono Miejsce Podziwiania Natury. Miejscem, w które można przejść się z rodziną i spędzić czas na podwórku doceniając dodatkowo to co już mamy. Na tę okazję proponuję małą dzielnicową akcję.

Podzieliłabym wydarzenie na 3 etapy:
1. Wspólne uporządkowanie z mieszkańcami tego terenu w formie zawodów sportowych i kreatywnych z akcentem animacyjnym i edukacyjnym (m.in. wiedza Zero Waste, nauka o drzewach, roślinach jakie tam rosną oraz rozmowa jakie można by było tam posadzić).
2. Po uporządkowaniu przestrzeni, warsztaty projektowe w formie Landartu, np. Zbudowanie wspólnie ciekawej tymczasowej przestrzeni *szałas, kuchnia błotna, siedzisko, huśtawka lub inne w zależności od potrzeb grupy.
+ stworzenie własnoręcznie tablic przypominających o zadbaniu o wspólną przestrzeń dzielnicy i np. MIŁO CIĘ ZNÓW TU WIDZIEĆ. – do wypracowania wspólnie z mieszkańcami.
3. Celebracja – Podsumowanie warsztatów – wspólne grupowe zdjęcie z akcji.

Chcę, aby proponowany piknik stał się impulsem do zmiany nawyków i zwiększenia odpowiedzialności u mieszkańców za ich dzielnicę, lasy i całą planetę. 😉 Wszystkie elementy, które zostaną wypracowane w trakcie warsztatów będą tymczasowe. Najistotniejszym elementem jest wspólne i twórcze spędzenie czasu. Zdobycie wiedzy oraz wzmocnienie tego miejsca działaniami mieszkańców. Takie działanie na pewno zapadnie w pamięci.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki