Nowoczesne i estetyczne ławki dla ulicy Lipowej na osiedlu Fikakowo – BO Gdynia

Nowoczesne i estetyczne ławki dla ulicy Lipowej na osiedlu Fikakowo

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Nowoczesne i estetyczne ławki dla ulicy Lipowej na osiedlu Fikakowo

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Wielki Kack
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Ulica Lipowa - odcinek od schodów na Gryfa Pomorskiego do skrzyżowania z Górniczą

Opis:

Projekt zakłada zakup i ustawienie 6 nowoczesnych i eleganckich ławek – ten sam model, jaki jest stawiany jest przy najnowszych inwestycjach (Park Centralny, przystanki PKM,rewitalizacje, plac Górnośląski, inwestycje drogowe w Śródmieściu i Orłowie). Od 2020 roku ławki te są także stawiane w różnych lokalizacjach dzielnicy, np. w parkach i są uznawane za wygodne i estetyczne przez użytkowników, w szczególności seniorów. Wiemy, że mimo sukcesywnego ustawiania kolejnych ławek nadal potrzeby w tym zakresie są duże. Celem jest to, by cała dzielnica była pokryta siecią ławek, co skutkuje tym, że poruszanie się pieszo po dzielnicy będzie wygodniejsze i przyjemniejsze.

Mieszkańcy Wielkiego Kacka także zasługują na najlepsze i nowocześnie wyglądające elementy w przestrzeni publicznej. Wybór ławki spełnia zalecenia plastyka miasta w zakresie estetyki. Ławka będzie także wyposażona w podłokietniki, a więc będzie wygodna dla osób starszych i zgodna ze standardami dostępności. Zakłada się, że ławki zostaną ustawione w odległościach co około 100-150 metrów, aby np. osoby starsze albo rodzice z małymi dziećmi miały zapewniony komfort i odpoczynek w dogodnej chwili. Lokalizacje zostały wskazane tak, by nie zawężać chodnika do szerokości nie mniejszej niż 2,00 m. Koszt ławki został oszacowany na podstawie aktualnych wycen przygotowanych przez ZDiZ. Ławki to także element integrujący lokalną społeczność. Można przy nich przystanąć i porozmawiać.

Dlatego zachęcamy do głosowania na ten projekt, aby kontynuować pozytywną zmianę w zakresie dostępności i wygody pieszych.

Kalkulacja kosztów:

Zakup nowoczesnych i estetycznych ławek 6 szt. X 1500 zł 9000

Szacunkowa łączna wartość projektu

9000 zł

Załączniki