Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw zlokalizowanego w dzielnicy Pogórze Górne, w sąsiedztwie bloków przy ulicy Romanowskiego 52,54 i 56. – BO Gdynia

Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw zlokalizowanego w dzielnicy Pogórze Górne, w sąsiedztwie bloków przy ulicy Romanowskiego 52,54 i 56.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw zlokalizowanego w dzielnicy Pogórze Górne, w sąsiedztwie bloków przy ulicy Romanowskiego 52,54 i 56.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
POD/0010
Dzielnica
Pogórze
Autor projektu
Agnieszka Gorlik
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

Teren zielony (obecny plan zabaw) dookoła, którego znajdują się bloki usytuowane przy ulicy Romanowskiego 52, 54 i 4

Opis:

Projekt przewiduje przebudowę placu zabaw, aby mogły z niego korzystać dzieci w wieku od 1 roku do 10 lat. Obecnie nasza dzielnica jest pozbawiona bezpiecznych i funkcjonalnych placów zabaw dla najmłodszych, co powoduje, że rodzice małych dzieci muszą szukać takich miejsc na sąsiednich osiedlach- osiedle Morskie gm.Kosakowo lub na terenie SP nr 43. Jest to bardzo uciążliwe biorąc pod uwagę jak duże jest nasze osiedle oraz fakt, iż aby skorzystać z gościnności „kosakowskich” placów zabaw, wszyscy zainteresowani muszą pokonać ruchliwą i bardzo niebezpieczną ulicę Płk.Dąbka.
Istniejący plac zabaw nie jest przystosowany dla najmłodszych dzieci, ponadto lata świetności ma już za sobą, podobnie jak inne prowizoryczne i straszące place zabaw na Pogórzu, z lat 80tych ubiegłego stulecia.
Rozwiązaniem problemu niewystarczającej infrastruktury dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy, wydaje się być modernizacja istniejącego już placu zabaw. Wybrane miejsce jest optymalne ze względu na fakt, iż w tej części osiedla nie posiadamy żadnego funkcjonalnego placu zabaw. Atutem tej lokalizacji jest znajdująca się już zieleń oraz duży, ogrodzony teren, który stwarza wiele możliwości odpowiedniego zagospodarowania. Dookoła placu zabaw biegnie chodnik, który zapewnia dogodne dojście z każdej strony.
W ramach inwestycji przewiduje się: przygotowanie terenu, przeorganizowanie istniejącej przestrzeni i podział całego placu na część, z której będą mogli korzystać najmłodsze dzieci oraz część dla starszych pociech, montaż furtek, wymianę nawierzchni, demontaż starych urządzeń, zakup i montaż urządzeń zabawowych (np. zestaw zabawowy, zestaw sprawnościowy, huśtawki wahadłowej podwójnej z oparciem i bez oparcia, bujak sprężynowy z oparciem, huśtawka typu bocianie gniazdo dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, karuzelę tarczową, piaskownicę ze stolikiem) oraz podstawowe wyposażenie takie jak ławki, kosze na śmieci oraz tablicę z regulaminem placu zabaw. Plac zabaw oraz zamontowane tam sprzęty będą posiadać wszystkie wymagane atesty i spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa dla dzieci.
Dzięki realizacji projektu znacznie poprawi się infrastruktura dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy, a przez to poprawi się jakość życia w dzielnicy Pogórze i stanie się ona przyjazna dla rodzin z małymi dziećmi. W imieniu swoim oraz innych rodziców, gorąco zachęcam do głosowania na ten projekt.

Kalkulacja kosztów:

Syntetyczna nawierzchnia z obrzeżami (128000 zł); Kostka betonowa z obrzeżami (22000 zł); Nawierzchnia trawiasta (40000 zł); Zestaw zabawowy średni (40000 zł); Zestaw sprawnościowy (25330 zł); Huśtawka wahadłowa podwójna (6000 zł); Huśtawka "bocianie gniazdo" (9000 zł); Karuzela tarczowa (6000 zł); Bujak sprężynowy z oparciem (2500 zł); Piaskownica ze stolikiem (5000 zł); Ławka z oparciem i podłokietnikami (6000 zł); Tablica regulaminowa (700 zł); Kosz na śmieci (2700 zł); Furtka (3900 zł); Dokumentacja (20000 zł); Demontaż piaskownicy, ławek, huśtawki, drabinek, zestawu zabawowego (5000 zł); Ławka młodzieżowa (1000 zł); Stojak rowerowy typu "U" (1200 zł); Ogrodzenie systemowe 140mb (21000 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

345330 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki