Doposażenie placu zabaw na plaży o urządzenia integracyjne – BO Gdynia

Doposażenie placu zabaw na plaży o urządzenia integracyjne

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Doposażenie placu zabaw na plaży o urządzenia integracyjne

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/SRO/0012
Dzielnica
Śródmieście
Autor projektu
Piotr Spychalski
E-mail
piotr.spychalski29@gmail.com
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Plac zabaw na plaży zlokalizowany jest w reprezentacyjnym i bardzo często uczęszczanym przez mieszkańców miejscu w dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana, tuż obok plaży. Jest oblegany przez dzieci niezależnie od pory roku. Stanowi dobrą wizytówkę dzielnicy i całej Gdyni jednocześnie.

Opis:

Plac zabaw przy Bulwarze Nadmorskim to miejsce zlokalizowane jest w strategicznym, reprezentacyjnym punkcie, często uczęszczanym niezależnie od pory roku. Doposażenie placu zabaw w urządzenia integracyjne podniesie jego dostępność, przez co pozwoli na cieszenie się zabawą także osób, które aktualnie nie mogą z niego korzystać.

Dostęp do placu zabaw powinien być możliwy dla wszystkich, bez względu na stopień sprawności. Dzięki rewitalizacji tego terenu i montażu urządzeń przeznaczonych dla osób zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami, uda się stworzyć miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców dzielnicy.

Projekt obejmuje demontaż zniszczonego wyposażenia placu zabaw oraz zastąpienie go nowymi, integracyjnymi urządzeniami na plac zabaw:
– karuzela integracyjna,
– piaskownica integracyjna podwyższona, zestaw piaskownic integracyjnych
– huśtawka integracyjna,
– labirynt integracyjny.
Coraz więcej dzieci w różnym wieku cierpi na zaburzenia integracji sensorycznej. Przy ciągach komunikacyjnych zostaną zamontowane urządzenia edukacyjne i sensoryczne: – tablice sensoryczne,
– dwa urządzenia bloczki integracyjne,
– dwa urządzenia koło integracyjne
– urządzenia akustyczne, poruszane przez wiatr, umożliwiające terapię, edukację i rozwój poznawczy dzieci.

Zdemontowana zostanie część ławek i zastąpiona ławkami dostępnymi, umożliwiającymi transfer osoby na wózku z wózka na ławkę, a także ławkami dostępnymi sensorycznymi, wyposażonymi w elementy dodatkowe, sensoryczne.

Miejsca dojazdu do urządzeń, a także wokół nich uzupełnione zostaną o dodatkowe podesty z kompozytu jako nawierzchnia i ciągi komunikacyjne, identyczne jak istniejące. Pozwoli to na dostęp osób o ograniczonej mobilności do urządzeń, a także ułatwi dojazd osobom z wózkami dziecięcymi, które aktualnie pozostawiają je na ciągach komunikacyjnych, utrudniając przejazd/przejście pozostałym osobom.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Demontaż istniejącego wyposażenia, wywóz10000 zł
Zakup urządzeń i ich montaż150000 zł
Wykonanie nawierzchni z desek kompozytowych na legarach, uzupełnienie o miejsca dostępu do urządzeń60000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

220000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki