Cykliczne spacery i pikniki na łonie natury oraz warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi – BO Gdynia

Cykliczne spacery i pikniki na łonie natury oraz warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Cykliczne spacery i pikniki na łonie natury oraz warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
GRA/0024
Dzielnica
Grabówek
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Gdyńskie lasy i parki ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni w dzielnicy Grabówek.

Opis:

Projekt Rodzinnie Blisko Przyrody zakłada cykliczne leśne spotkania skierowane do całych rodzin z Gdyni. W trakcie roku szkolnego będą to weekendowe spacery do lasu oraz pikniki organizowane w przestrzeni leśnej na styku Grabówka i Działek Leśnych. W okresie wakacji planowane są warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi, także prowadzone w przestrzeni leśnej z wykorzystaniem materiałów, które dzieci znajdą po drodze. Projekt będzie obejmował 9 miesięcy spotkań, które będą się odbywały dwa razy w miesiącu. W sumie odbędzie się 18 spotkań trwających po 3 godziny. Spotkania będą miały głównie formę spacerów, warsztaty edukacyjne także będą odbywały się w ruchu. Na spotkania rodzice będą mogli zabrać koce aby w przerwach dzieci mogły odpocząć i posilić się.

Gdynia to miasto z ogromnym potencjałem dla mieszkańców. Z jednej strony dobra infrastruktura miasta i jego zasoby, z drugiej potencjał ekologiczny – bliskość lasu i przestrzeni zielonych oraz potencjał budowania oferty dzielnicy dla mieszkańców. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest wspieranie budowania lokalnej społeczności- integrację rodzin, poprzez wspieranie budowania relacji w rodzinach i promowanie zdrowia- aktywności dla rodziny przez czas spędzany w otoczeniu przyrody. Cykl spotkań realizowany będzie w trybie edukacji outdoorowej.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki