Budżet Obywatelski i Przyjazna Dzielnica – sprawdź listy projektów zakwalifikowanych – BO Gdynia

Budżet Obywatelski i Przyjazna Dzielnica – sprawdź listy projektów zakwalifikowanych

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Budżet Obywatelski i Przyjazna Dzielnica – sprawdź listy projektów zakwalifikowanych

Kropeczki jako tło sekcji

W tym roku w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2018 na listach do głosowania pojawi się łącznie 97 projektów. Ich listę Prezydent przyjął 6 czerwca, a zapoznać się z nią można pod poniższym linkiem. O tym, co trafi do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego i Przyjaznej Dzielnicy (w konkursie tym zgłoszono 101 projektów) decydować będziemy od 18 czerwca do 2 lipca.

 

 


Budżet Obywatelski
Ostateczna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2018 zawiera 97 pozycji. Są wśród nich projekty związane z rekreacją, estetyzacją przestrzeni czy poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ze spisem oraz dokładnym omówieniem każdego z nich można zapoznać się na stronie internetowej bo.gdynia.pl.
Kolejność projektów BO na listach dzielnicowych określono w drodze losowania. 29 maja przeprowadzili je członkowie Rady ds. Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy dzielnic będą wybierać spośród następującej liczby projektów:
* Babie Doły: 7
* Chwarzno-Wiczlino: 3
* Chylonia: 2
* Cisowa: 3
* Dąbrowa: 12
* Działki Leśne: 3
* Grabówek: 3
* Kamienna Góra: 3
* Karwiny: 5
* Leszczynki: 2
* Mały Kack: 7
* Obłuże: 8
* Oksywie: 5
* Orłowo: 4
* Pogórze: 4
* Pustki Cisowskie – Demptowo: 6
* Redłowo: 2
* Śródmieście: 3
* Wielki Kack: 3
* Witomino-Leśniczówka: 2
* Witomino – Radiostacja: 4
* Wzgórze św. Maksymiliana: 6

Pula tegorocznego BO to 5 898 400 zł.  Tak jak w latach poprzednich, w dzielnicy z najwyższą frekwencją podczas głosowania zostanie – w ramach docenienia aktywności mieszkańców – zrealizowany dodatkowy projekt, tzw. Projekt +1. Wyniki głosowania, które odbędzie się między 18 czerwca a 2 lipca za pośrednictwem strony bo.gdynia.pl, zostaną ogłoszone do 9 lipca.  
We wszelkich sprawach związanych z BO można kontaktować się z Laboratorium Innowacji Społecznych pod numerem telefonu (58) 727 39 10 lub mailem bo@gdynia.pl.


Przyjazna Dzielnica
Głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego towarzyszyć będzie wybór projektów w ramach konkursu „Przyjazna dzielnica”, który koordynuje Centrum Aktywności Obywatelskiej.

W całym mieście zgłoszono w ramach tego konkursu 101 projektów:

* Babie Doły: 3

* Chwarzno-Wiczlino: 4
* Chylonia: 4
* Cisowa: 3
* Dąbrowa: 14
* Działki Leśne: 4
* Grabówek: 5
* Kamienna Góra: 5
* Karwiny: 4
* Leszczynki: 9
* Mały Kack: 3
* Obłuże: 4
* Oksywie: 5
* Orłowo: 4
* Pogórze: 3
* Pustki Cisowskie-Demptowo: 3
* Redłowo: 3
* Śródmieście: 4
* Wielki Kack: 6
* Witomino-Leśniczówka: 3
* Witomino-Radiostacja: 4
* Wzgórze św. Maksymiliana: 4

Opisy propozycji znajdą sią również na stronie www.bo.gdynia.pl.
Dla każdej z dzielnic zarezerwowano 25 000 zł, które w wyniku głosowania mogą zostać przeznaczone na jeden bądź kilka projektów. W sumie na cały konkurs „Przyjazna Dzielnica” przeznaczono w 550 000 zł. 
W sprawach związanych z konkursem „Przyjazna dzielnica” prosimy o kontakt z Centrum Aktywności Obywatelskiej, Urząd Miasta Gdyni, aleja Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-832 Gdynia, pokój: 102, telefon: 58 66 88 777, e-mail: cao@gdynia.pl.