8 kwietnia Ogólnomiejski Maraton Pisania Wniosków. Przyjdź i dopracuj swój projekt. – BO Gdynia

8 kwietnia Ogólnomiejski Maraton Pisania Wniosków. Przyjdź i dopracuj swój projekt.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. 8 kwietnia Ogólnomiejski Maraton Pisania Wniosków. Przyjdź i dopracuj swój projekt.

Kropeczki jako tło sekcji

W sobotę, 8 kwietnia, zapraszamy na ostatni z tegorocznych maratonów pisania wniosków do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. To doskonała okazja, by skonsultować swój projekt z pracownikami wydziałów Urzędu Miasta i jednostek miejskich. Termin przyjmowania wniosków upływa 14 kwietnia.

Kontynuacja projektów, które wygrały w poprzednich edycjach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego; powtórne złożenie tych, którym w poprzednich latach trochę zabrakło do zwycięstwa i projekty całkiem nowe… Etap składania wniosków do Gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 wchodzi na ostatnią prostą. Projekty przyjmowane są do piątku, 14 kwietnia.
Kto jeszcze tego nie zrobił, a ma pomysł i potrzebuje fachowej pomocy, powinien koniecznie przyjść na sobotni (8 kwietnia) Ogólnomiejski Maraton Pisania Wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Przez sześć godzin, od 10 do 18, w Strefie Startup Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy al. Zwycięstwa 96/98 (budynek III, tam gdzie Centrum Nauki Experyment, wejście za kasami) do dyspozycji autorów wniosków będą pracownicy wydziałów Urzędu Miasta i jednostek miejskich zajmujący się weryfikacją wniosków do BO. Wyjaśnią sprawy związane np. z własnością gruntów czy wyceną danego przedsięwzięcia.

Maratony Pisania Wniosków to szczególne  spotkania, podczas których każdy mieszkaniec ma możliwość skonsultowania się z urzędnikami wszystkich wydziałów zaangażowanych w Budżet Obywatelski. Można więc przedyskutować swój pomysł z osobami, które złożony wniosek będą weryfikować. Maraton to także szansa na wypełnienie formularza zgłoszeniowego pomysłu do puli BO od początku, do końca – mówi Aleksandra Markowska, dyrektor Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.
W tegorocznej edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego odbyło się pięć maratonów dzielnicowych. Cieszyły się dużym zainteresowaniem – z porad specjalistów korzystali zarówno pojedynczy autorzy, jak i grupy złożone z kilkorga z nich. Często maratony były dla nich dobrą okazją do rozwinięcia i doprecyzowania pomysłu na projekt zasygnalizowany podczas któregoś z informacyjnych spotkań w dzielnicach. Tych – między 20 a 30 marca – odbyło się 23.

Projekty do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 składać można do 14 kwietnia.
→ za pośrednictwem portalu gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego bo.gdynia.pl. Wnioski w formie elektronicznej można przesyłać także pocztą elektroniczną na adres bo@gdynia.pl.

→ osobiście w Laboratorium Innowacji Społecznych przy al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16) oraz w siedzibach rad dzielnic (adresy rad dzielnic znajdują się na stronie www.gdynia.pl)

→ pocztą tradycyjną, na adres: Laboratorium Innowacji Społecznych, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia z dopiskiem „Projekt – Budżet Obywatelski”. O przyjęciu wniosku decyduje data doręczenia.

Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego – formularze wniosków, przykładowe kosztorysy, wnioski z poprzednich lat oraz notatki z tegorocznych spotkań – znajdują się na stronie internetowej bo.gdynia.pl. Na pytania czekamy także pod numerem telefonu Laboratorium Innowacji Społecznych, (58) 727 39 10.