Zakończyło się przyjmowanie wniosków do BO. Sprawdź, ile mamy. – BO Gdynia

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do BO. Sprawdź, ile mamy.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Zakończyło się przyjmowanie wniosków do BO. Sprawdź, ile mamy.

Kropeczki jako tło sekcji
183 – tyle wniosków złożono do północy 30 kwietnia w Gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2016. Ta liczba może się jednak jeszcze zmienić, bo niewykluczone że wnioskodawcy skorzystali z możliwości przesłania projektów pocztą tradycyjną. Te zostaną wprowadzone do systemu na początku maja.
Najwięcej – 78 wniosków (42,6 proc.) dotyczy inwestycji i remontów. 
Przedmiotem 67 projektów jest rekreacja (36,6 proc.), 27 (14,75 proc.) mieści się w kategorii estetyzacja, 11 (6 proc.) – bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Liczba projektów z podziałem na dzielnice: 

Wielki Kack – 16
Karwiny – 12
Wzgórze św. Maksymiliana – 11
Kamienna Góra –  11
Orłowo – 11
Redłowo – 11
Obłuże – 10
Chwarzno – Wiczlino – 9
Mały Kack – 9
Witomino – Leśniczówka 9 
Dąbrowa – 8
Grabówek – 8
Oksywie – 8
Pogórze – 8
Śródmieście – 7
Chylonia – 7
Leszczynki – 6
Babie Doły – 5
Działki Leśne – 5
Pustki Cisowskie – Demptowo – 5
Witomino – Radiostacja 4
Cisowa – 3
Pełna lista projektów dostępna jest TU
Wiele wniosków łączy kilka projektów: obejmują różne lokalizacje i tematy do zrealizowania w tej samej dzielnicy. Wnioskodawcy decydowali się na wspólne działanie, by w ten sposób dać swoim pomysłom większą szansę na realizację. Potencjalne głosy nie będą się rozkładały między kilka projektów – wybierając we wrześniowym głosowaniu jeden wniosek będziemy opowiadali się za realizacją kilku inwestycji jednocześnie.
Pula Gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 to ponad 5 mln zł. W tym roku podniesiona została kwota bazowa dla dzielnicy – dla każdej wynosi 45 tys. zł.

Teraz wszystkie zgłoszone wnioski zostaną poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. O jej przebiegu autorzy będą informowani na bieżąco. W sierpniu dowiemy się, które wnioski zostaną zakwalifikowane do głosowania zaplanowanego na 12 – 25 września.