Trwa weryfikacja wniosków od strony formalnej i merytorycznej – BO Gdynia

Trwa weryfikacja wniosków od strony formalnej i merytorycznej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Aktualności Strzałka w prawo. Trwa weryfikacja wniosków od strony formalnej i merytorycznej

Kropeczki jako tło sekcji

Obecnie trwa weryfikacja wniosków od strony formalnej i merytorycznej. O jej wynikach będziemy na bieżąco powiadamiać wnioskodawców. Informacje na ten temat zamieszczane będą również na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku największym zainteresowaniem cieszą się projekty związane z remontami i inwestycjami, a dokładniej z zaspokajaniem potrzeb dotyczących chodników, parkingów czy schodów. Łącznie dla tej kategorii złożonych zostało 90 wniosków.

Na drugim miejscu znalazły się wnioski związane z rekreacją – zaproponowano 78 wniosków o tej tematyce. 23 z nich dotyczą placów zabaw, a 18 boisk. Gdynianie, podobnie jak w roku ubiegłym, chcą mieć w swoich dzielnicach siłownie zewnętrzne – wpłynęło 13 projektów ich budowy.

Widać też, że dla mieszkańców Gdyni bardzo ważnym tematem są kwestie związane ze zmianą organizacji ruchu i bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Aż 31 wnioskodawców zaproponowało ważne zmiany w tych dziedzinach.

Tradycyjnie można było również liczyć na aktywność rowerzystów, którzy zgłosili 5 ciekawych rozwiązań, w tym np. projekt toru rowerowego (pumptrack).

23 zgłoszone projekty dotyczą estetyzacji otoczenia i ładu przestrzennego. Wśród nich są pomysły m.in. na ustawienie ławek, oryginalnych siedzisk, a także tworzenie zielonych przestrzeni, które będą sprzyjały odpoczynkowi i rekreacji.

Wśród nadesłanych pomysłów są dwa dotyczące stworzenia wybiegów dla psów, a także oryginalne propozycja powstania ścianki wspinaczkowej w przejściu podziemnym czy boiska do squash’a.