Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Gdynia Wiczlino – BO Gdynia

Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Gdynia Wiczlino

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Gdynia Wiczlino

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
OGM/0070
Dzielnica
Ogólnomiejski
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Opis:

ZAKUP SAMOCHODU CIĘŻKIEGO DO CELÓW RATOWNICZO-GAŚNICZYCH. POJAZD JEST UTERENOWIONY Z NAPĘDEM 4X4 I POSIADA ZBIORNIK WODY NA 5000 LITRÓW.

SAMOCHÓD BĘDZIE WYKORZYSTYWANY DO DZIAŁAŃ RATOWNICZO-GAŚNICZYCH NA TERENIE MIASTA GDYNI. POTRZEBA ZAKUPU WYNIKA Z DYNAMICZNIE ROSNĄCYCH POTRZEB STAWIANYCH PRZED JEDNOSTKĄ OSP WICZLINO (ROK DO ROK WZROST O 100% DO PONAD 150 AKCJI RATOWNICZYCH). JEDNOSTKA ZNAJDUJE SIĘ W KRAJOWYM SYSTEMIE RATOWNICTWA GAŚNICZEGO. DYNAMICZNY ROZWÓJ ROZBUDOWY DZIELNIC ZACHODNICH I POŁUDNIOWYCH POWODUJE, ŻE JEDNOSTKA OCHOTNICZA CZĘSTO DOJEŻDŻA NAJSZYBCIEJ W REJON OD WITOMINA DO KARWIN. JEDNAK CZĘŚĆ AKCJI JEST PROWADZONA W OGRANICZONYM ZAKRESIE PRZEZ BRAK WOZU BOJOWEGO.

ILOŚĆ WODY JAKĄ MA NA SOBIE WRAZ Z POŁĄCZENIEM SAMOCHODU JAKI OSP UŻYTKUJE DO TEJ PORY TO W SUMIE 7000 LITRÓW. TO POZWALA NA SAMODZIELNE I SKUTECZNE PODJECIE DZIAŁAŃ PODCZAS POŻARU I OCZEKIWANIE NA DODATKOWE SIŁY I ŚRODKI. JEGO UTERENOWIENIE NA PEWNO USPRAWNI DOJAZD DO TERENÓW LEŚNYCH, JAK I TRUDNODOSTĘPNYCH (OGRÓDKI DZIAŁKOWE ,TERENY KOLEJOWE, TERENY PODDAWANE SILNEJ URBANIZACJI BĘDĄC W CZASIE ROZBUDOWY).

SAMOCHÓD ZOSTANIE DOPOSAŻONY W SPRZĘT RATOWNICTWA TECHNICZNEGO, MEDYCZNEGO, POWODZIOWEGO, CHEMICZNO-EKOLOGICZNEGO, CO POZWOLI PODJĄĆ KAŻDY RODZAJ AKCJI RATOWNICZEJ, NIE TYLKO POŻARY, ALE TAKŻE MIĘDZY INNYMI WYPADKI I KOLIZJE DROGOWE, PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA, ZALANIA PODTOPIENIA, WIATROŁOMY, PLAMY OLEJU I WIELE INNYCH MIEJSCOWYCH ZAGROŻEŃ. ZABUDOWA ALUMINOWO-KOMPOZYTOWA POZWALA NA UMIESZCZENIE NA SAMOCHODZIE WIĘCEJ SPRZĘTU, A CO ZA TYM IDZIE MOŻLIWOŚĆ WYBRANIA I UŻYCIA SPRZĘTU NAJBARDZIEJ EFEKTYWNEGO DO RODZAJU ZDARZENIA DO JAKIEGO ZOSTALIŚMY ZADYSPONOWANI.

ZAKUP MA RÓWNIEŻ ODPOWIADAĆ NA WYMAGANIA STAWIANE JEDNOSTKOM RATOWNICZYM W ZWIĄZKU Z ROZBUDOWĄ TRASY KASZUBSKIEJ, KTÓRA ZOSTANIE WŁĄCZONA DO REJONU OCHRONY PRZEZ GDYŃSKIE JEDNOSTKI RATUNKOWE. W CHWILI OBECNEJ OSP WICZLINO W DUŻYM ZAKRESIE ZABEZPIECZA REJON OD WĘZŁA TRASY KWIATKOWSKIEGO DO WĘZŁA KARWINY. DOŁĄCZENIE NOWEJ DROGI O ZNACZENIU KRAJOWYM SPOWODUJE KONIECZNOŚĆ WIĘKSZEJ INTENSYFIKACJI ZABEZPIECZENIA.

Szacunkowa łączna wartość projektu

1000000 zł

Załączniki