Wybieg dla psów na Karwinach. Bezpieczne miejsce zabaw psiaków oraz chwila relaksu dla ich właścicieli. – BO Gdynia

Wybieg dla psów na Karwinach. Bezpieczne miejsce zabaw psiaków oraz chwila relaksu dla ich właścicieli.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Wybieg dla psów na Karwinach. Bezpieczne miejsce zabaw psiaków oraz chwila relaksu dla ich właścicieli.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2016/257
Dzielnica
Karwiny
Autor projektu
Izabella Kąkol
E-mail
izabella.kakol@gmail.com
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2016

Lokalizacja projektu:

Wybieg dla psów ma znaleźć się na terenie zbiornika retencyjnego przy ulicy Zofii Nałkowskiej.

Opis:

Projekt zakłada wybudowanie wybiegu dla psów na terenie zbiornika przy ulicy Zofii Nałkowskiej, na którym mają w ciągu kilku miesięcy zostać przeprowadzone prace, które pozwolą udostępnić miejsce do użytku publicznego. Teren dzieli rzeka. Dzięki temu powstaje płaska, naturalnie odgrodzona polana w sam raz stworzona do przystosowania jej na wybieg dla psów. Słuszny rozmiar jak najbardziej odzwierciedla potrzeby ciasno zabudowanego osiedla oraz właścicieli czworonogów, którzy od lat walczą o bezpieczne miejsce do zabawy z psami. Na wybiegu ma znaleźć się około 7 elementów służących do zabawy oraz tresury, a także ławki, z których będzie można obserwować bawiące się psy. Nie zabraknie też kosza na śmieci oraz kosza na odchody. Dodatkową zaletą powstania wybiegu w tym konkretnie miejscu jest fakt, że z trzech stron otaczają go strome wzniesienia, więc nie trzeba budować dodatkowego płotu. Projekt nie przewiduje powstania ścieżki. Ani psiakom, ani ich właścicielom nie powinno przeszkadzać, że wybieg będzie jak najbardziej naturalny i (poza ławkami i stacjami do tresury) ma przypominać polanę, albo łąkę. Podstawowymi zaletami psiego wybiegu poza oczywistym bezpieczeństwem czworonogów jest możliwość szkolenia psów. Zwierzaki nie tylko uczą się od właścicieli, ale również od siebie nawzajem. Kolejną zaletą jest możliwość socjalizacji. Dzięki niej psy stają się bardziej pewne siebie, a ich reakcje bardziej opanowane i przewidywalne. Mało tego! Psiaki podczas wspólnych zabaw uczą się zachowań, które będą im potrzebne w dorosłym życiu oraz jak rozumieć i jak posługiwać się językiem ciała. Ten, kto ma psa doskonale wie jak trudna jest zabawa, gdy pupil jest na smyczy, albo jak bardzo bywa ona stresująca, gdy w pobliżu jest ruchliwa ulica. W dodatku mało osób zdaje sobie sprawę, że psy, które całe życie spędzają na smyczy, mogą stać się emocjonalnymi kalekami. Takie psy bywają agresywne i niebezpieczne.

Kalkulacja kosztów:

1. Wykonanie mapy do celów projektu - 1500 zł 2. Wykonanie projektu budowlanego zagospodarowania terenu wraz z dokumentacją niezbędną do rozpoczęcia postępowania o zamówienie publiczne - 7000 zł 3. Wykonanie robót budowlanych z dostawą i montażem urządzeń: - tablica informacyjna szt. 1 - 1100 zł - równoważnia szt. 1 - 3500 zł - pochylnia dwustronna szt. 1 - 3500 zł - obręcze szt. 1 - 1400 zł - płotki do przeskoków szt. 1 - 1700 zł - słupki do slalomów szt. 1 - 2000 zł - górka z rurą szt. 1 - 8300 zł - równoważnia szt. 1 - 3000 zł - kosz na odchody szt. 1 - 600 zł - stalowy kosz na śmieci szt. 1 - 1000 zł - łatka Ambra szt. 6 - 1400 x 6 = 8 400 - ogrodzenie metalowe, systemowe 3 m x 160 = 480 zł - furtka szt. 1 - 3500 zł Wykonanie nawierzchni: - oczyszczenie już istniejącej 2000 m2 x 10 zł m2 = 20 000

Szacunkowa łączna wartość projektu

67000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki