Spotkania i warsztaty o tematyce rowerowej oraz samoobsługowy punkt naprawy rowerów w Bibliotece z Pasją – BO Gdynia

Spotkania i warsztaty o tematyce rowerowej oraz samoobsługowy punkt naprawy rowerów w Bibliotece z Pasją

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Spotkania i warsztaty o tematyce rowerowej oraz samoobsługowy punkt naprawy rowerów w Bibliotece z Pasją

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Redłowo
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Opis:

Rower stał się częścią naszego życia. W powszechnej świadomości jest to najbardziej ekologiczny środek transportu. Pomagając środowisku pomagamy sobie: wdychać świeże powietrze, zmniejszać hałas. Zdecydowanie poprawia się jakość naszego zdrowia.
Projekt Przystanek Rowerowy Redłowo ma na celu wyjście naprzeciw wszystkim rowerzystom licznie przemierzającym trasy gdyńskie i korzystającym ze ścieżki rowerowej w Redłowie. Jak również ma na celu aktywizację mieszkańców Redłowa do wspólnego spędzania czasu podczas konserwacji oraz nauki naprawy rowerów. Mam nadzieję, że projekt sprawi iż sport rowerowy stanie nieodłączną częścią życia mieszkańców Redłowa.
Obok Biblioteki planowany jest sezonowy ogródek wypoczynkowy oraz mini warsztat naprawy rowerów. Cykl 4 warsztatów i spotkania z pasjonatami jazdy rowerem mają przybliżyć wszystkim korzyści płynące z tego sportu jak również zarażać pasją i optymizmem. Projekt zakłada również minifestiwal filmowy o tematyce rowerowej. Z cała pewnością zainteresuje to prawdziwych entuzjastów roweru a jeszcze niezdecydowanych zachęci do spróbowania i wytyczania sobie nowych tras. Na miejscu będzie można skorzystać z narzędzi niezbędnych przy naprawie roweru, specjalne skrzynki narzędziowe przechowywane w Bibliotece z Pasją udostępnione zostaną dla wszystkich potrzebujących. Będzie można również „zaopiekować się swoimi dętkami w razie wypadku na trasie gdyż Biblioteka z Pasją udostępni specjalne łatki do dętek. A wszystko to w miłej atmosferze przy kawie, herbacie które będzie można spożyć w ekologicznych kubkach z recykingu.
Uwaga: budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, tak aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu. Uwaga: w trakcie realizacji projektu poszczególne etapy harmonogramu mogą ulec przesunięciu.

Kalkulacja kosztów:

Zakup filmów o tematyce rowerowej, sportowej 1000
Zakup skrzynek narzędziowych do naprawy rowerów (2×210 zł) 420
Zakup wody, kawy, herbaty 400
Zakup bezprzewodowych czajników (2×150 zł) 300
Kubeczki z recyklingu (20 x20 zł) 400
Warsztaty naprawy i konserwacji – wynagrodzenie ekspertów(4×500 zł) 2000
Spotkania z gośćmi specjalnymi – wynagrodzenie(3×1300 zł) 4000
Zakup łatek do naprawy dętek (5×30 zł) 150
Stojak do naprawy rowerów 300
Promocja: drukowanie ulotek, plakatów 150

Szacunkowa łączna wartość projektu

9120 zł

Załączniki