Modernizacja oraz wymiana nawierzchni na placu zabaw na Skwerze Ireny Kwiatkowskiej Obłuże – BO Gdynia

Modernizacja oraz wymiana nawierzchni na placu zabaw na Skwerze Ireny Kwiatkowskiej Obłuże

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Modernizacja oraz wymiana nawierzchni na placu zabaw na Skwerze Ireny Kwiatkowskiej Obłuże

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
OBL/0040
Dzielnica
Obłuże
Autor projektu
Anna Porzywiak
E-mail
annlipowicz@wp.pl
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Skwer Ireny Kwiatkowskiej, Gdynia, Obłuże

Opis:

Projekt zakłada częściową wymianę nawierzchni piaskowej na nawierzchnię poliuretanową na placu zabaw na Skwerze Ireny Kwiatkowskiej na Obłużu oraz wymianę urządzeń znajdujących się na placu (obecne są przestarzałe oraz nieatrakcyjne), pozostawiona zostanie nowa piaskownica, zamontowana w 2019 roku. Główne działania to: usunięcie piasku z powierzchni placu zabaw, utwardzenie, przygotowanie podbudowy pod urządzenia zabawowe, umieszczenie nowych ławek, regulaminu placu zabaw oraz Założenie nawierzchni poliuretanowej pod huśtawkami, zjeżdżalnią, bujanymi huśtawkami. Wejście oraz obrzeża placu zostaną wyłożone kostką brukową co ułatwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz wjazd na teren wózkami dziecięcymi. Przy doborze urządzeń brane pod uwagę będzie zapewnienie możliwości dostępu i zabawy osobom z niepełnosprawnościami. W tym 1/3 urządzeń zabawowych przewidzianych w projekcie placu zabaw będzie spełniać wymogi dostępności dla dzieci z niepłnosprawnością. zapewnione zostanie utwardzone dojście do urządzeń, w szczególności tych dostępnych by zapewnić możliowość przemieszczania się osób z niepłnosprawnością ruchową. Obecnie na placu zabaw jest położony piasek, który brudzi odzież oraz obuwie użytkowników. Piasek również utrudnia poruszanie się po placu wózkami, nie jest systematycznie oczyszczany przez co odnaleźć w nim można szkło oraz inne niebezpieczne odpady.Ponadto z uwagi iż jest to teren otwarty 24 godziny na dobę często widzi się osoby wyprowadzające tam psy, które zanieczyszczają piasek. Również często bezdomne koty załatwiają swoje potrzeby w piasku.
Wymiana nawietrzni z piaskowej na poliuretanową zapewni większe bezpieczeństwo bawiących się dzieci oraz uchroni przed chorobami roznoszącymi przez zwierzęta.
Ponadto zwiększa się walory estetyczne.

Szacunkowa łączna wartość projektu

467100 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki