Mikroszpaler składający się z 5 drzew alejowych przy alei Zwycięstwa i Stryjskiej (za przystankiem Redłowo SKM – Park Technologiczny) – BO Gdynia

Mikroszpaler składający się z 5 drzew alejowych przy alei Zwycięstwa i Stryjskiej (za przystankiem Redłowo SKM – Park Technologiczny)

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Mikroszpaler składający się z 5 drzew alejowych przy alei Zwycięstwa i Stryjskiej (za przystankiem Redłowo SKM – Park Technologiczny)

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/RED/0019
Dzielnica
Redłowo
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

aleja Zwycięstwa/róg Stryjskiej - za przystankiem ZKM Redłowo SKM Park Technologiczny w kier. Orłowa i Karwin. To bardzo ważny węzeł przesiadkowy, który pozbawiony jest cienia

Opis:

Wspólnie sprawmy, by nasza dzielnica stała się jeszcze bardziej zielona! Zachęcamy do wsparcia powstania mikro-szpaleru składającego się z 5 drzew alejowych przy alei Zwycięstwa i Stryjskiej (za przystankiem Redłowo SKM – Park Technologiczny) ! To właśnie drzewa oczyszczają powietrze, chronią przed hałasem, dostarczają cienia podczas upalnego popołudnia, bywają schronieniem przed ulewnym deszczem. Stanowią miejsce do życia dla innych organizmów, są prawdziwą ozdobą miejsc, w których rosną. Cieszą nasze oczy, koją zmysły.

Przystanek Redłowo SKM Park Technologiczny to główny węzeł przesiadkowy dla południowej Gdyni, jednakże jest on zupełnie pozbawiony drzew rzucających cień na miejsce, gdzie tysiące ludzi czeka na trolejbus czy autobus..

Jednak drzewa to nie tylko kwestia ekologii, ale też estetyki. Kompletna miejska ulica to taka, która gwarantując funkcjonalność wszystkim uczestnikom ruchu jednocześnie pięknie wygląda. Ten drugi walor zapewniają właśnie drzewa. Dzięki nowym drzewom:

✅ zniwelujemy efekt wyspy ciepła,
✅ zacienimy główne przestrzenie komunikacyjne dzielnicy,
✅ poprawimy jakość powietrza w kluczowych miejscach dzielnicy
✅ poprawimy estetykę

Nasadzenia drzew wzdłuż ulic, wobec coraz cieplejszych lat, stają się coraz częstszymi w wielu europejskich (Paryż, Mediolan, Rzym), jaki i polskich miastach (Warszawa, Kraków, Wrocław). Istotą działań jest transpozycja najnowszych globalnych trendów na nasze lokalne podwórko, w miejscach najbardziej eksponowanych, czyli tam, gdzie pojawia się ruch pieszy.

Im więcej drzew, tym lepiej dla wszystkich. Drzewa dają cień, czyste powietrze i są schronieniem dla licznych ptaków i małych stworzeń.

Dlaczego warto starać się o drzewa w najbliższej okolicy?

bo produkują tlen i pochłaniają CO2
bo neutralizują zanieczyszczenia powietrza
bo obniżają temperaturę w cieniu
bo pochłaniają nadmiarową wodę deszczową
bo poprawiają nastrój i wygląd dzielnicy

Brzmi dobrze? Zachęcamy więc do głosowania.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Posadzenie drzewa (5 szt. x 2 900 zł)14500 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

14500 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki