Imprezy na orientację dla mieszkańców dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo – BO Gdynia

Imprezy na orientację dla mieszkańców dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Imprezy na orientację dla mieszkańców dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Pustki Cisowskie - Demptowo
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Szkoła Podstawowa nr 16

Opis:

„Z mapą po przygodę” to projekt imprezy z mapą, mający na celu zapoznanie mieszkańców z ciekawymi terenami samej dzielnicy i obszarami zielonymi. Promowany będzie zdrowy, aktywny styl życia, pragniemy wspierać idee aktywności na łonie natury i postaramy się wskazać możliwości połączenia aktywności sportowej z wrażliwością ekologiczną. Jednocześnie pragniemy sprawić, aby nasz projekt wsparł wizerunek dzielnicy jako miejsca nie tylko do mieszkania czy nauki, ale stanowił miejsce łączenia rodzin we wspólnych działaniach na rzecz społeczności lokalnej i pozytywnym oddziaływaniu na uczniów, pracowników czy mieszkańców.

Spacer czy bieg z mapą to doskonała okazja, by wspólnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, a jednocześnie świetna możliwość, by poznać swoją okolicę z zupełnie innej strony. W ramach projektu odbędą się 2 imprezy na orientację dla mieszkańców dzielnicy Pustki-Cisowskie w Gdyni. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty również dla chętnych spoza dzielnicy.
Proponowane terminy to:
– koniec lutego 2022 roku – impreza „Rusz z mapą po przygodę – poznaj swoją dzielnicę” o charakterze miejskim po terenie dzielnicy Pustki-Cisowskie.
– początek czerwca 2022 roku – impreza „Rusz z mapą po przygodę – poznaj swój las” o charakterze leśnym po terenie lasów i terenów zielonych dzielnicy Pustki-Cisowskie.

„Z mapą po przygodę” to projekt, który będzie kontynuacją organizowanych dla mieszkańców dzielnicy wydarzeń z mapą, cieszących się niespotykaną, wciąż rosnącą frekwencją i ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców dzielnicy Pustki-Cisowskie, ale i całej społeczności trójmiejskiej. Spodziewane efekty to przed wszystkim aktywizacja mieszkańców i popularyzacja kultury fizycznej. Uczestnicy mają niepowtarzalną okazję rozwijania swojej wyobraźni przestrzennej a także nabierają umiejętności podejmowania samodzielnych decyzji.

Kalkulacja kosztów:

Prace kartograficzne 3000
Organizacja wydarzenia 5000
Promocja wydarzenia 2000

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł