Bezpieczniej na Wzgórzu! Tablice informujące kierowców o przekraczaniu prędkości – Legionów, Aleja Zwycięstwa – BO Gdynia

Bezpieczniej na Wzgórzu! Tablice informujące kierowców o przekraczaniu prędkości – Legionów, Aleja Zwycięstwa

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Bezpieczniej na Wzgórzu! Tablice informujące kierowców o przekraczaniu prędkości – Legionów, Aleja Zwycięstwa

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Przemysław Barszczewski

E-mail: przemekb@me.com

ID projektu:

2019/368

Status

Lokalizacja projektu:

Aleja Zwycięstwa - na wysokości przystanku "Harcerska" (po obydwu stronach ulicy) Legionów - między skrzyżowaniami z Harcerską i Hallera, oraz na wysokości przychodni (po obydwu stronach ulicy)

Opis:

Projekt polega na umiejscowieniu elektronicznych tablic informujących kierowców o przekraczaniu prędkości, podobnie jak projekt zrealizowany w Gdańsku ( https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Tablice-z-budzetu-obywatelskiego-informuja-kierowcow-o-predkosci-Zwieksza-sie-bezpieczenstwo-n119035.html ). Tablice te mogą znacząc poprawić bezpieczeństwo ruchu w dzielnicy. Obecnie bardzo często dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości, zwłaszcza na Alei Zwycięstwa i Legionów. Doświadczenie Gdańska pokazuje, że wyświetlacze faktycznie wpływają na „zdjęcie nogi z gazu”.

Projekt składa się z wyświetlaczy elektronicznych LED wskazujących aktualną prędkość mierzonego radarem pojazdu. Tablice, poza pokazywaniem prędkości pokazują także uśmiechnięte (odpowiednia prędkość) zielone, bądź czerwone złe (przekroczona prędkość) minki.

Szacunkowa łączna wartość projektu

90000 zł

Załączniki