Bezpieczniej na Wzgórzu! Tablice informujące kierowców o przekraczaniu prędkości – Legionów, Aleja Zwycięstwa – BO Gdynia

Bezpieczniej na Wzgórzu! Tablice informujące kierowców o przekraczaniu prędkości – Legionów, Aleja Zwycięstwa

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Bezpieczniej na Wzgórzu! Tablice informujące kierowców o przekraczaniu prędkości – Legionów, Aleja Zwycięstwa

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
WSM/0009
Dzielnica
Wzgórze Św. Maksymiliana
Autor projektu
Przemysław Barszczewski
E-mail
przemekb@me.com
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

Aleja Zwycięstwa - na wysokości przystanku "Harcerska" (po obydwu stronach ulicy) Legionów - między skrzyżowaniami z Harcerską i Hallera, oraz na wysokości przychodni (po obydwu stronach ulicy)

Opis:

Projekt polega na umiejscowieniu elektronicznych tablic informujących kierowców o przekraczaniu prędkości, podobnie jak projekt zrealizowany w Gdańsku ( https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Tablice-z-budzetu-obywatelskiego-informuja-kierowcow-o-predkosci-Zwieksza-sie-bezpieczenstwo-n119035.html ). Tablice te mogą znacząc poprawić bezpieczeństwo ruchu w dzielnicy. Obecnie bardzo często dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości, zwłaszcza na Alei Zwycięstwa i Legionów. Doświadczenie Gdańska pokazuje, że wyświetlacze faktycznie wpływają na „zdjęcie nogi z gazu”.

Projekt składa się z wyświetlaczy elektronicznych LED wskazujących aktualną prędkość mierzonego radarem pojazdu. Tablice, poza pokazywaniem prędkości pokazują także uśmiechnięte (odpowiednia prędkość) zielone, bądź czerwone złe (przekroczona prędkość) minki.

Kalkulacja kosztów:

Radar z wyświetlaniem prędkości (6 sztuk) (90000 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

90000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki