Modernizacja placu zabaw przy ul. Gryfa Pomorskiego – BO Gdynia

Modernizacja placu zabaw przy ul. Gryfa Pomorskiego

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Realizowane projekty Strzałka w breadcrumbie Modernizacja placu zabaw przy ul. Gryfa Pomorskiego

Kropeczki jako tło strony
zdj. ZDiZ
Ikonka kategorii postu na stronie głównej
Status
Zakończony
Dzielnica
Wielki Kack
Szacunkowa wartość projektu
455 400 zł
Liczba głosów
900
Liczba punktów
3931
Ikonka facebooka Udostępnij

#BO2019

Projekt ten jest propozycją kompleksowej przebudowy placu zabaw przy ul. Gryfa Pomorskiego na osiedlu Fikakowo obejmującej podzielenie przestrzeni na 3 strefy: relaksu, dla maluchów i dla starszaków oraz zainstalowanie nowych urządzeń zabawowych i częściowego zadaszenia, a także wymianę nawierzchni, ogrodzenia oraz pozostałych elementów: ławek, tablicy regulaminowej, części zieleni. Nowoczesne, atrakcyjne i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wyposażenie ucieszy wszystkich użytkowników placu zabaw bardzo chętnie odwiedzanego przez mieszkańców Wielkiego Kacka, jak i pobliskich Karwin.

Lokalizacja projektu:
Plac zabaw przy boisku i siłowni zewnętrznej

REALIZACJA: Data aktualizacji: 2022-01-11 16:17:07

Zrealizowane działania:

  • luty 2020 r. – ogłoszenie postępowania na wyłonienie projektanta oraz wybór wykonawcy dokumentacji projektowej,
  • sierpień 2020 r. – odbiór dokumentacji projektowej,
  • listopad 2020 r. – ogłoszenie postępowania na wyłonienie wykonawcy robót,
  • kwiecień – maj 2021 r. – wyłonienie wykonawcy prac i zawarcie umowy,
  • lipiec 2021 r. – wykonanie prac objętych umową.

Koszt projektu wyniósł 432 696 zł. 

W związku z wygenerowaniem oszczędności, w grudniu 2021 r. zostały wykonane prace dodatkowe (urządzenie zabawowe + ławka). Ostatecznie koszt projektu zamknął się w kwocie 470 696 zł.

—————————–
Jednostka realizująca:
Zarząd Dróg i Zieleni
ul. 10 lutego 24, 81-364 Gdynia
tel. 58 761 20 00
e-mail: sekretariat@zdiz.gdynia.pl

WIELKI KACK
ID:2019/WIK/0006

Modernizacja placu zabaw przy ul. Gryfa Pomorskiego

Autor projektu:
Imię i nazwisko: Marta Śmiechowska
e-mail: marta.olga.smiechowska@wp.pl
tel.: 698685249

Typ:
Duży

Status:
Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:
Plac zabaw przy boisku i siłowni zewnętrznej
Opis:
Modernizacja placu zabaw przy ul. Gryfa Pomorskiego w Wielkim Kacku pozwoli na stworzenie ciekawego i bezpiecznego miejsca zabaw dla dzieci i spotkań dla ich opiekunów. Założeniem projektu jest podzielenie przestrzeni na 3 strefy: relaksu, zabaw dla maluchów i dla starszaków.

W strefie relaksu zostaną zainstalowane stoliki z ławkami dla dzieci oraz ławki dla dorosłych. Całość strefy obejmie zadaszenie chroniące przed upałem.

Młodsze dzieci, w strefie malucha, będą mogły korzystać z bujaków, tablicy kredowej, huśtawek z oparciami oraz zestawu zabawowego zawierającego zjeżdżalnię i piaskownicę.

Na strefę starszaków składać się będzie linarium ze ścianką wspinaczkową, 3 różnej wielkości ślizgawki na wzgórku, 2 spinnery, huśtawka sześciokątna z 2 bocianimi gniazdami, słupki do skakania i zestaw sprawnościowy. Piaskownica integracyjna z wkładem w kształcie dinozaura, koparka oraz zestaw do przesypywania zapewnią atrakcyjne zabawy w piasku.

Niewątpliwie dotychczasowe drewniane urządzenia zabawowe i pozostałe elementy wyposażenia, mimo bieżącej konserwacji, z powodu długotrwałego korzystania i warunków atmosferycznych są w złym stanie i wymagają wymiany. Dzięki całkowitej przebudowie, plac zabaw położony tuż obok boiska i siłowni zewnętrznej, w samym środku osiedla i tętniący życiem niemal cały rok, zyska zupełnie nowy wygląd i możliwości użytkowania przez dzieci w różnym wieku i osoby z niepełnosprawnością. Urządzenia zabawowe wykonane z nowoczesnych materiałów, spełniające normy bezpieczeństwa i dostępności dla osób z niepełnosprawnością, a jednocześnie zachęcające do zabawy i angażujące zarówno ciała jak i umysły dzieci w różnym wieku i o różnych potrzebach, spełnią oczekiwania także dorosłych. Wymiana nawierzchni i ogrodzenia oraz montaż pozostałych niezbędnych elementów (ławki, kosze na śmieci, tablica regulaminowa, zieleń), a także częściowe zadaszenie, spowoduje wzrost komfortu użytkowania jednego z ulubionych placów zabaw w tej części Gdyni.

W załącznikach znajduje się lista osób popierających projekt, mapa, szczegółowy kosztorys projektu i 4 zdjęcia prezentujące obecny wygląd placu zabaw.

Kalkulacja kosztów:

LP
Składowe części zadania
1
Nawierzchnia
141000 zł
2
Ogrodzenie
41600 zł
3
Strefa relaksu
16000 zł
4
Strefa malucha
40500 zł
5
Strefa starszaka
188800 zł
6
Pozostałe elementy
7500 zł
7
Projekt
20000 zł
Szacunkowa łączna wartość projektu:455 400 zł

Załączniki: