Wyposażenie Trolejbusów w defibrylatory AED i przeszkolenie pracowników PKT. – BO Gdynia

Wyposażenie Trolejbusów w defibrylatory AED i przeszkolenie pracowników PKT.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Wyposażenie Trolejbusów w defibrylatory AED i przeszkolenie pracowników PKT.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Ogólnomiejski
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Opis:

Założenia:
1. Ostatnie kilka miesięcy powinno nam uświadomić co znaczy ludzkie życie. Pandemia miała wpływ na nasze zdrowie doprowadzając bezpośrednio lub pośrednio do wielu przypadków nagłego zatrzymania krążenia. Głośno było o zdarzeniu z końca stycznia gdy defibrylator z pociągu PKM-ki uratował człowieka na peronie. Kluczowa dla przeżycia jest wczesna defibrylacja w ciągu pierwszych kilku minut. Bez defibrylatora AED szanse na przeżycie wynoszą tylko około 5%, a z defibrylatorem 70%!!! Ile w dzisiejszej sytuacji możemy czekać na karetkę pogotowia? Dlatego wyposażenie trolejbusów w defibrylatory zabezpieczy nie tylko pasażerów przebywających w pojazdach ale także wszystkich znajdujących się na głównych ciągach komunikacyjnych miasta i w ich pobliżu! Powinny to być w pełni automatyczne, nowoczesne i intuicyjne w obsłudze urządzenia, które są kompatybilne ze sprzętem znajdującym się w karetkach pogotowia. Muszą posiadać uruchamiany automatycznie tz. „asystenta RKO”, który po przez metronom i komunikaty głosowe udzieli pełnego wsparcia i pokieruje osobę obsługującą defibrylator. Urządzenia nie mogą wymagać od obsługującego instalacji jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów podczas akcji ratunkowej na dzieciach.
Umieszczenie defibrylatorów w środkach komunikacji miejskiej jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż montaż na zewnątrz budynków. Będzie to stanowić rdzeń pod miejską sieć AED obejmującą wszystkie dzielnice Gdyni, która może być rozbudowywana dzięki projektom dzielnicowym, a także w ramach innych projektów niż BO. Taka miejska sieć AED to dziś standard w miastach UE. Także kilka Polskich miast posiada taką sieć – dołączmy do czołówki.
2. Drugim elementem jest przeszkolenie pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w zakresie obsługi defibrylatora AED. Dostawca defibrylatorów musi w ramach zakupu przeszkolić 300 pracowników.

Kalkulacja kosztów:

Zakup 100 defibrylatorów AED do trolejbusów wraz z rocznymi kosztami utrzymania – 100 x 5 300 = 530 000 530000
Zakup 100 szafek/uchwytów do montażu AED wraz z oznakowaniem trolejbusów – 100 x 700 = 70 000 70000
Przeszkolenie 300 pracowników PKT z obsługi defibrylatora AED 10000

Szacunkowa łączna wartość projektu

610000 zł

Załączniki