Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem przez uczniów szkół podstawowych na Dąbrowie – BO Gdynia

Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem przez uczniów szkół podstawowych na Dąbrowie

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem przez uczniów szkół podstawowych na Dąbrowie

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Anna Brzeska-Cupisz

E-mail: india@onet.pl

Telefon: 502663384

ID projektu:

2019/102

Status

Lokalizacja projektu:

Szkoła Podstawowa Nr 47 Gdynia Ul. Nagietkowa 73

Opis:

Projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych na Dąbrowie. Zakłada możliwość grupowego zwiedzania miasta Gdańska z przewodnikiem.
Koszt klasowego zwiedzania będzie pokryty ze środków budżetu obywatelskiego.
Wycieczki po Gdańsku z przewodnikiem to doskonały sposób na poznanie wielowiekowej historii jednego z najpiękniejszych polskich miast. Na zgłębianie jego tajemnic, oglądanie zabytków, poznawanie legend oraz ciekawostek z dawnych i współczesnych czasów najlepiej wybrać się z doświadczonym przewodnikiem.
Każde miejsce, każde miasto czy miejscowość posiadają swoje tajemnice, i jak to z tajemnicami bywa, są ukryte głęboko i niedostępne dla zwykłego przechodnia. Ale są osoby, których wiedza i szczególna dociekliwość pozwala na wydobywanie ich z kart historii i przekazywanie wszystkim zainteresowanym. To przewodnicy turystyczni, którzy łączą pasje historyczne z potrzebą dzielenia się wiedzą z innymi ludźmi.
Takie miejsca jak Dwór Artusa w Gdańsku, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta czy Ratusz Starego Miasta w Gdańsku to wspaniałe budynki. Zadziwiają rozmachem i kunsztem dawnych architektów i budowniczych. Powierzchowna fascynacja nimi może być jeszcze większa, jeśli dzieci poznają ich bujną i pełna ciekawostek historię.
Bilety wstępów dodatkowo płatne.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki