Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem przez uczniów szkół podstawowych na Dąbrowie – BO Gdynia

Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem przez uczniów szkół podstawowych na Dąbrowie

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem przez uczniów szkół podstawowych na Dąbrowie

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
DAB/0037
Dzielnica
Dąbrowa
Autor projektu
Anna Brzeska-Cupisz
E-mail
india@onet.pl
Telefon
502663384
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Szkoła Podstawowa nr 47 Gdynia Ul.Nagietkowa 73

Opis:

Projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych na Dąbrowie. Zakłada możliwość zwiedzania miasta Gdańska z przewodnikiem.
Koszt klasowego zwiedzania będzie pokryty ze środków budżetu obywatelskiego.
Wycieczki po gdańsku z przewodnikiem to doskonały sposób na poznanie wielowiekowej historii jednego z najpiękniejszych polskich miast. Na zgłębianie jego tajemnic, oglądanie zabytków, poznawanie legend oraz ciekawostek z dawnych i współczesnych czasów, najlepiej wybrać się z doświadczonym przewodnikiem.
Każde miejsce, każde miasto czy miejscowość posiadają swoje tajemnice, jak i to z tajemnicami bywa, są głęboko ukryte i niedostępne dla zwykłego przechodnia. Ale są osoby, których wiedza i szczególna dociekliwość pozwala na wydobywanie ich z kart historii i przekazywanie ich wszystkim zainteresowanym. To przewodnicy turystyczni, którzy łączą pasje historyczne z potrzebą dzielenia się wiedzą z innymi.
Takie miejsca jak Dwór Artusa w Gdańsku, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta czy Ratusz Starego Miasta w Gdańsku to wspaniałe budynki. Zadziwiają rozmachem i kunsztem dawnych architektów i budowniczych. Powierzchowna fascynacja nimi może być jeszcze większa, jeśli dzieci poznają ich bujną i pełną ciekawostek historię.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki