Zielone warsztaty i wymiana roślin w Bibliotece z Pasją – BO Gdynia

Zielone warsztaty i wymiana roślin w Bibliotece z Pasją

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Zielone warsztaty i wymiana roślin w Bibliotece z Pasją

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Redłowo
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Opis:

Rośliny doniczkowe nie tylko dekorują nasze mieszkania, wpływają też pozytywnie na nasze samopoczucie i jakość powietrza, którym oddychamy. Dlatego teraz, kiedy spędzamy więcej czasu w naszych domach, warto zacząć przygodę z domowymi ogrodami. Projekt zakłada szereg warsztatów i spotkań, które nauczą, jak zabrać się za hodowanie roślin doniczkowych oraz jak to robić bez używania doniczek. Zajęcia planowane na okres marzec – czerwiec 2022 oraz wrzesień – listopad 2022:

– 2 warsztaty tworzenia miniogródków z sukulentów;

– 2 warsztaty tworzenia kuli kokedama;

– 2 warsztaty tworzenia form geometrycznych dla oplątw;

– warsztaty plecenia makram.

Dodatkowo w trakcie projektu przeprowadzone zostaną Zielone konsultacje – spotkania z ekspertami związanymi z roślinami, przyrodnictwem i zielarstwem, którzy wprowadzą nas w temat oraz pomogą odpowiedzieć na pytania.

Całość wzbogaci zorganizowanie kącika sąsiedzkiej wymiany roślin w redłowskiej Bibliotece z Pasją, który na starcie będzie wyposażony w gotowe do adopcji rośliny – łatwe do hodowli, antysmogowe oraz zioła. W przyszłości zaś będzie miejscem, gdzie Redłowianie będą mogli dzielić się sadzonkami swoich roślin oraz egzemplarzami szukającymi nowych domów. Także zbiory biblioteczne zostaną wzbogacone o nowoczesny, atrakcyjny księgozbiór dotyczący właśnie hodowli roślin w domu, ziół oraz technik DIY.

Uwaga: budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, tak aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu.
Uwaga: w trakcie realizacji projektu poszczególne etapy harmonogramu mogą ulec przesunięciu.

Kalkulacja kosztów:

Materiały na warsztaty tworzenia ogródków sukulentów (2 x 300 zł) 600
Warsztaty tworzenia kuli kokedama, form geometrycznych oraz makram – wynagrodzenie dla prowadzących (łącznie 6 spotkań) 3000
Zakup zbiorów tematycznych (książek, albumów, audiobooków) 1200
Zielone konsultacje – wynagrodzenie dla ekspertów 2000
Sąsiedzki kącik wymiany roślin – Zakup mebli i materiałów, w tym roślin 3200

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki