Zakup nowoczesnego w pełni wyposażonego ambulansu ratunkowego z zabudową medyczną zgodnego z wymogami Ministerstwa Zdrowia dla Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. – BO Gdynia

Zakup nowoczesnego w pełni wyposażonego ambulansu ratunkowego z zabudową medyczną zgodnego z wymogami Ministerstwa Zdrowia dla Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Zakup nowoczesnego w pełni wyposażonego ambulansu ratunkowego z zabudową medyczną zgodnego z wymogami Ministerstwa Zdrowia dla Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
OGM/0019
Dzielnica
Ogólnomiejski
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

Wykorzystanie na terenie całej Gdyni

Opis:

Zakup nowoczesnego w pełni wyposażonego ambulansu ratunkowego z zabudową medyczną zgodnego z wymogami Ministerstwa Zdrowia dla Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

W ramach budżetu zostanie zrealizowany zakup („zestawu ratowniczego”): karetki, noszy karetkowych i defibrylatora z możliwością teletransmisji EKG.

Teletransmisja zapisu EKG pozwala na diagnozowanie pacjenta z podejrzeniem zawału mięśnia sercowego, do którego dociera zespół karetki na odległość przez lekarza specjalistę z ośrodka kardiologicznego. Lekarze podejmujący interwencję kardiologiczną mogą z wyprzedzeniem przygotować się do zabiegu ratującego życie pacjenta.
Wykonanie teletransmisji maksymalnie skraca czas od wystąpienia zawału do udzielenia pomocy w pracowni specjalistycznej szpitala. Zwiększa to szansę chorego na przeżycie i minimalizuje zagrożenia związane z powikłaniami zawału mięśnia sercowego.

Nie istnieje możliwość finansowania zakupu karetek przez NFZ.

Nowoczesny sprzęt znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gdyni, usprawni dojazd do pacjenta, pozwoli skrócić czas przewozu pacjenta do szpitala, poprawi skuteczności akcji ratowniczych.

Kalkulacja kosztów:

Samochód z zabudową medyczną (400000 zł); Nosze karetkowe (samojezdna) (45000 zł); Defibrylator 12-odprowadzeń z systemem teletransmisji z pracownią EKG inwazyjną (75000 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

520000 zł

Załączniki