Zakup nowoczesnego w pełni wyposażonego ambulansu ratunkowego z zabudową medyczną zgodnego z wymogami Ministerstwa Zdrowia dla Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. – BO Gdynia

Zakup nowoczesnego w pełni wyposażonego ambulansu ratunkowego z zabudową medyczną zgodnego z wymogami Ministerstwa Zdrowia dla Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Zakup nowoczesnego w pełni wyposażonego ambulansu ratunkowego z zabudową medyczną zgodnego z wymogami Ministerstwa Zdrowia dla Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni.

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

ID projektu:

2019/220

Status

Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:

Wykorzystanie na terenie całej Gdyni

Opis:

Zakup nowoczesnego w pełni wyposażonego ambulansu ratunkowego z zabudową medyczną zgodnego z wymogami Ministerstwa Zdrowia dla Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

W ramach budżetu zostanie zrealizowany zakup („zestawu ratowniczego”): karetki, noszy karetkowych i defibrylatora z możliwością teletransmisji EKG.

Teletransmisja zapisu EKG pozwala na diagnozowanie pacjenta z podejrzeniem zawału mięśnia sercowego, do którego dociera zespół karetki na odległość przez lekarza specjalistę z ośrodka kardiologicznego. Lekarze podejmujący interwencję kardiologiczną mogą z wyprzedzeniem przygotować się do zabiegu ratującego życie pacjenta.
Wykonanie teletransmisji maksymalnie skraca czas od wystąpienia zawału do udzielenia pomocy w pracowni specjalistycznej szpitala. Zwiększa to szansę chorego na przeżycie i minimalizuje zagrożenia związane z powikłaniami zawału mięśnia sercowego.

Nie istnieje możliwość finansowania zakupu karetek przez NFZ.

Nowoczesny sprzęt znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gdyni, usprawni dojazd do pacjenta, pozwoli skrócić czas przewozu pacjenta do szpitala, poprawi skuteczności akcji ratowniczych.

Szacunkowa łączna wartość projektu

520000 zł

Załączniki