Zajęcia gimnastyczne i trening uważności dla seniorów z Chyloni – BO Gdynia

Zajęcia gimnastyczne i trening uważności dla seniorów z Chyloni

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Zajęcia gimnastyczne i trening uważności dla seniorów z Chyloni

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/CHY/0014
Dzielnica
Chylonia
Autor projektu
Kordian Kulaszewicz
E-mail
kordian@adaptacja.info
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Opis:

Zajęcia ruchowe z elementami fizjoterapii powinny być prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę – fizjoterapeutę posiadającego prawo do wykonywania zawodu i trenera uważności. Dzięki temu możliwe będzie spowolnienie postępujących powikłań wieku senioralnego. Zajęcia takie są specjalnie dobrane do potrzeb i możliwości osób starszych. Działania zwiększają poczucie bezpieczeństwa, zapobiegają upadkom, niwelują możliwość zaistnienia wypadków. Ćwiczenia uważności mają też bezsprzeczny wpływ na dobrostan psychiczny Seniorów obniżając stres, poprawiając pamięć i koncentrację.
Obydwie proponowane aktywności powinny odbywać się w sali, której podłoga wyposażona jest w parkiet lub specjalną wykładzinę PVC, uczestnicy powinni mieć zapewnioną przestrzeń, która też jest wymogiem obostrzeń sanitarnych. Organizator powinien zapewnić także podstawowy sprzęt gimnastyczny np. laski gimnastyczne, hantle, taśmy elastyczne do ćwiczeń, ewentualnie maty. Ćwiczenia mogłyby również odbywać się na świeżym powietrzu w ogólnodostępnym terenie miejskim, aby zainteresować okolicznych mieszkańców wspólną aktywnością.
Zajęcia gimnastyczne odbywałyby się przez kolejne 30 tygodni po dwa spotkania w tygodniu co daje łącznie 60 zajęć (50 min.). Trening uważności to 10 spotkań po 1,5 godz. każde. Każda z grup to około 15 osób.
W projekcie zaplanowany jest również zakup prostych przyrządów do ćwiczenia w domu, które uczestnicy otrzymaliby na zakończenie cyklu zajęć (np. taśmy elastyczne, hantle, dyski sensomotoryczne, wałki)

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Wynagrodzenie fizjoterapeuty - lub innej osoby (60 godz. x 150 zł)9000 zł
Wynagrodzenie trenera uważności (12 spotkań x 1,5 godz x 200 zł)2400 zł
Wynajem sali (75 godz. x 70 zł)5250 zł
Zakup przyrządów do ćwiczeń (45 sztuk x 50 zł)2250 zł
Koordynacja800 zł
Promocja i reklama (ulotki i plakaty)200 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

19900 zł