Zagospodarowanie Placu Górnośląskiego: nasadzenia nowych rabat kwiatowych, bylin i dużych drzew, budowa parkowego oświetlenia oraz montaż przeciwsłonecznych pergoli. – BO Gdynia

Zagospodarowanie Placu Górnośląskiego: nasadzenia nowych rabat kwiatowych, bylin i dużych drzew, budowa parkowego oświetlenia oraz montaż przeciwsłonecznych pergoli.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Zagospodarowanie Placu Górnośląskiego: nasadzenia nowych rabat kwiatowych, bylin i dużych drzew, budowa parkowego oświetlenia oraz montaż przeciwsłonecznych pergoli.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
ORL/0020
Dzielnica
Orłowo
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Plac Górnośląski

Opis:

Projekt przewiduje dalszy ciąg prac nad upiększaniem placu Górnośląskiego. Poprzednie 2 etapy odmieniły to miejsce – czas na kolejne prace czyniące to miejsce jeszcze bardziej funkcjonalnym dla mieszkańców i estetycznym.

W kolejnym etapie proponujemy prace, które doprowadzą do większego zacienienia północnej części placu: budowę 2 pergoli nad stolikami z ławkami oraz nasadzenia 4 dużych drzew w 4 miejscach, gdzie pozostawiono trawę. Planujemy, że będą to od razu duże drzewa (średnica pnia co najmniej 35 cm). Odpowiednio duże drzewa, nasadzone od południowej strony betonowego placu od razu będą dawać cień. Dodatkowo planujemy ustawić 3 donice mobilne z drzewami, które po pierwsze nie będą wymagać rozkuwania niedawno ułożonej nawierzchni, a po drugie będzie możliwe ich przesunięcie na czas ewentualnych wydarzeń.

W południowej części (od strony ulicy Wielkopolskiej) planujemy wykonanie nasadzeń kolorowych rabat kwiatowych, według projektu Ogrodnika Miasta. Poprawi to estetykę placu w tym miejscu.

Na całym placu chcemy wykonać parkowe oświetlenie LED, które z jednej strony doda szyku temu miejscu po zmroku, z drugiej zaś – poprawi bezpieczeństwo tego miejsca. Planujemy, by ustawiono 11 latarni w obu częściach placu oraz na jego bokach.

Plac Górnośląski to ważne miejsce dla wszystkich mieszkańców dzielnicy – jego centrum usługowe i zakupowe. Wspólnie uczyńmy go jeszcze bardziej funkcjonalnym i piękniejszym dla mieszkańców Orłowa i nie tylko 🙂

CENNIK UZGODNIONY Z URZĘDNIKAMI NA PODSTAWIE CENNIKA BO ORAZ WYCEN UZYSKANYCH OD DOSTAWCÓW MEBLI MIEJSKICH.

Szacunkowa łączna wartość projektu

374988 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki