Z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości- PIERWSZY MURAL NA KARWINACH! Na bloku przy ul. Korzennej 5. – BO Gdynia

Z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości- PIERWSZY MURAL NA KARWINACH! Na bloku przy ul. Korzennej 5.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości- PIERWSZY MURAL NA KARWINACH! Na bloku przy ul. Korzennej 5.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2018/111
Dzielnica
Karwiny
E-mail
marekdudzinski1@gmail.com
Status:
Wycofany przez autora
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2018

Lokalizacja projektu:

Blok przy ul. Korzennej 5. Mural zostanie umieszczony na ścianie budynku od strony wschodniej (od strony PKM, Małego Kacka).

Opis:

Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to wydarzenie absolutnie wyjątkowe, niepowtarzalne, bardzo ważne i niezwykle radosne. Z tej okazji chcemy wyrazić naszą radość i wdzięczność poprzez stworzenie PIERWSZEGO NA KARWINACH, JEDYNEGO W POLSCE MURALU Z OKAZJI 100 LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Mural planujemy stworzyć na wschodniej ścianie bloku przy ulicy Korzennej 5. Dlaczego akurat tam? Ponieważ jest to jedno z najlepiej widocznych miejsc. Jest to ściana widoczna przez wszystkich mieszkańców Karwin. Miejsce, w którym zaczyna się nasza dzielnica. Co więcej, jest to miejsce widoczne przez wszystkich ludzi przejeżdżających obok przystanku PKM KARWINY (zarówno samej PKMki, jak również przystanku autobusowego). Chcemy pokazać wszystkim KARWINY z jak najlepszej strony. Pokażmy, że jako mieszkańcy Gdyni wyrażamy radość, dumę i wdzięczność w sposób zupełnie innowacyjny i artystyczny! Dzięki temu sprawimy, że o Karwinach dowie się cała Polska. Oczywiście z jak najlepszej strony. Celem tego projektu jest podjęcie kolejnego kroku w stronę estetyzacji dzielnicy Karwiny (obok zmiany elewacji budynków dokonywanych przez SM Karwiny). Karwiny nie będą piękne bez naszej aktywnej, proobywatelskiej postawy. Stąd proszę, dajmy coś od siebie i pokażmy tym symbolicznym muralem innowacyjność, atrakcyjność, artyzm, ale także patriotyzm i włączenie się w ogólnopolskie obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przez naszą społeczność. Motywem przewodnim muralu są wizerunki osób, które w sposób szczególny przysłużyły się do odzyskania, po 123 latach niewoli, naszej suwerenności w 1918 roku. Mowa tu oczywiście o Józefie Piłsudskim i Romanie Dmowskim.

Kalkulacja kosztów:

Dokumentacja projektowa5000
Wykonanie muralu20000

Szacunkowa łączna wartość projektu

25000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki