Wyznaczenie pasów rowerowych wzdłuż ulicy Legionów na odcinku od Stryjskiej do Powstania Styczniowego wraz z uspokojeniem ruchu – BO Gdynia

Wyznaczenie pasów rowerowych wzdłuż ulicy Legionów na odcinku od Stryjskiej do Powstania Styczniowego wraz z uspokojeniem ruchu

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Wyznaczenie pasów rowerowych wzdłuż ulicy Legionów na odcinku od Stryjskiej do Powstania Styczniowego wraz z uspokojeniem ruchu

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Redłowo
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Projekt przewiduje wydłużenie istniejących pasów rowerowych w ulicy Legionów na odcinku Stryjska – Powstania Styczniowego.

Opis:

Razem poprawmy system ścieżek rowerowych w Gdyni! Gdyńskie drogi rowerowe cały czas nie stanowią spójnego i bezpiecznego systemu. Zmieńmy to głosując w Budżecie Obywatelskim. Wspólnie rozpocznijmy działania na rzecz kolejnego etapu tworzenia infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Legionów.

Ulica Legionów stanowi główny ciąg komunikacyjny Redłowa. Łączy ona dzielnice Redłowo, Wzgórze św. Maksymiliana i Kamienną Górę. Przy tej ulicy znajduje się wiele obiektów użyteczności publicznej, usług. Powstają także nowe budynki mieszkaniowe. Mimo to wzdłuż ulicy Legionów (na tym odcinku) nie ma żadnych udogodnień dla rowerzystów. W efekcie ulica ta dla rowerzystów jest nieprzyjazna: muszą oni jechać w ruchu ogólnym, co nie jest postrzegane jako bezpieczne. Wobec braku miejsca na drogi rowerowe i szerokiego pasa jezdni, najlepszym rozwiązaniem wydaje się właśnie wyznaczenie pasów rowerowych oraz uspokojenie ruchu tak, by było przestrzegane ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Projekt polega na wyznaczeniu pasów rowerowych wzdłuż ulicy Legionów (takich samych jak na wysokości os. Zielonego) na odcinku Stryjska – Powstania Styczniowego wraz ze zmianą oznakowania. W miejscach, gdzie funkcjonują przejścia dla pieszych z azylem pasy będą miejscowo przerwane.

Im lepsze warunki do poruszania się rowerem, tym więcej mieszkańców wybierze rower. Im. Więcej gdynian wybierze rower, tym mniejsze będą korki na ulicach, tym mniejszy tłok będzie w komunikacji miejskiej, tym czystsze będzie powietrze, zaś ulice cichsze i bezpieczniejsze. Każdy z nas jest rowerzystą – część dojeżdża rowerem do pracy, inni do szkoły, zaś jeszcze inni wybierają rower jako rekreację. Stąd dalszy rozwój dróg rowerowych to same korzyści dla miasta i wszystkich jego mieszkańców.

Dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt!

Kalkulacja kosztów:

Wyznaczenie pasów rowerowych na odcinku Stryjska -Powstania Styczniowego (1480mb*80 zł) 118400
Wyzanczenie czerwonych przejazdów rowerowych przez skrzyżowania i wyjazdy (185mb*210 zł) 38850
Przeprogramowanie sygnalizacji świetlnej (1szt.*30000 zł) 30000
Wykonanie analizy ruchu, sterownik i sygnalizacja dla rowerzystów, śluza (1szt.*20000 zł) 20000
Oznakowanie pionowe (1szt.*20000 zł) 20000
Dodatkowe prace rozbiórkowe (1szt.*30000 zł) 30000
Dokumentacja projektowa odcinka (20% ceny prac) (1480mb*0,2 zł) 23680

Szacunkowa łączna wartość projektu

280930 zł

Załączniki