Wyznaczenie pasa rowerowego w górę ulicy Legionów na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Sieroszewskiego – BO Gdynia

Wyznaczenie pasa rowerowego w górę ulicy Legionów na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Sieroszewskiego

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Wyznaczenie pasa rowerowego w górę ulicy Legionów na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Sieroszewskiego

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/KAG/0005
Dzielnica
Kamienna Góra
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Projekt przewiduje wyznaczenie pasa rowerowego w górę na jezdni ul. Legionów od al. Piłsudskiego do ul. Sieroszewskiego

Opis:

Razem poprawmy system ścieżek rowerowych w Gdyni! Gdyńskie drogi rowerowe cały czas nie stanowią spójnego i bezpiecznego systemu. Zmieńmy to głosując w Budżecie Obywatelskim. Wspólnie rozpocznijmy działania na rzecz kolejnego etapu tworzenia infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Legionów.

Ulica Legionów stanowi główny ciąg komunikacyjny Kamiennej Góry. Łączy ona dzielnice Kamienną Górę, Wzgórze św. Maksymiliana i Redłowo, a poprzez al. Piłsudskiego, stanowi element połączenia dzielnicy z centrum i główną arterią komunikacyjną Trójmiasta. Przy tej ulicy znajduje się wiele obiektów użyteczności publicznej, usług. Mimo to wzdłuż ulicy Legionów (na tym odcinku) nie ma żadnych udogodnień dla rowerzystów. W efekcie ulica ta dla rowerzystów jest nieprzyjazna: muszą oni jechać w ruchu ogólnym, co nie jest postrzegane jako bezpieczne. Wobec braku miejsca na drogi rowerowe i szerokiego pasa jezdni, najlepszym rozwiązaniem wydaje się właśnie wyznaczenie pasa rowerowego w górę ulicy (podobnie jak na odcinku ul. Legionów w górę na Wzgórzu św. Maksymiliana).

Projekt polega na wyznaczeniu pasa rowerowego wzdłuż ulicy Legionów w górę na odcinku na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Sieroszewskiego wraz ze zmianą oznakowania.

Im lepsze warunki do poruszania się rowerem, tym więcej mieszkańców wybierze rower. Im. Więcej gdynian wybierze rower, tym mniejsze będą korki na ulicach, tym mniejszy tłok będzie w komunikacji miejskiej, tym czystsze będzie powietrze, zaś ulice cichsze i bezpieczniejsze. Każdy z nas jest rowerzystą – część dojeżdża rowerem do pracy, inni do szkoły, zaś jeszcze inni wybierają rower jako rekreację. Stąd dalszy rozwój dróg rowerowych to same korzyści dla miasta i wszystkich jego mieszkańców.

Dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt!

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Wyznaczenie pasa rowerowego rowerowych w górę ul. Legionów na odcinku Piłsudskiego- Sieroszewskiego (350mb*80 zł)28000 zł
Oznakowanie pionowe (1szt.*10 000 zł)10000 zł
Dokumentacja projektowa odcinka10000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

48000 zł

Mapa Lokalizacji