Wykonanie sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych w pobliżu przystanku Steyera 02 – BO Gdynia

Wykonanie sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych w pobliżu przystanku Steyera 02

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Wykonanie sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych w pobliżu przystanku Steyera 02

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
POD/0021
Dzielnica
Pogórze
Autor projektu
Wanda Wróblewska
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Opis:

Po wielu wypadkach i kolizjach, które miały miejsce wzdłuż ul. Pułkownika Dąbka udało się finalnie zainstalować światła na przejściach dla pieszych – zarówno przy skrzyżowaniu do sklepu Netto, na przejściu dla pieszych naprzeciwko Biedronki oraz w okolicach Stacji Kontroli Pojazdów na rogu Romanowskiego i Porębskiego.
Obecnie nadszedł najwyższy czas abyśmy także przy przystanku Steyera 02 (w kierunku Suchy Dwór) poczuli się bezpieczniej. Wypadki na tym przejściu dla pieszych są nagminne. Co więcej – przy przystanku Steyera 02 kierowcy poczuli się „bezkarnie”, tj.wielokrotnie wręcz przyspieszają na widok pieszych, wymuszając pierwszeństwo. Wynika to z faktu, że kierowcy mają świadomość, że od świateł przy Stacji Kontroli Jazdów mogą przyspieszyć, gdyż do skrzyżowania w kierunku Suchego Dworu/Kosakowa nic już ich nie powstrzymuje. Wykonanie sygnalizacji świetlnej – tak jak w przypadku całego pasma ”świateł” na wcześniejszych przejściach wzdłuż ul. Płk. Dąbka spowoduje spowolnienie aut i znaczne zwiększenie bezpieczeństwa dla pieszych i samych kierowców – zarówno przy wyjściu z autobusu jak i na drugim przejściu w stronę Gdyni. Piesi poczuliby się bezpieczniej, kierowcy musieliby ”zdjąć nogę z gazu”.

Szacunkowa łączna wartość projektu

344050 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki