Wycieczki kulturalne i krajoznawcze jedno- i dwudniowe dla seniorów z dzielnicy – BO Gdynia

Wycieczki kulturalne i krajoznawcze jedno- i dwudniowe dla seniorów z dzielnicy

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Wycieczki kulturalne i krajoznawcze jedno- i dwudniowe dla seniorów z dzielnicy

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Arkadiusz Tafelski

E-mail: arecki2000@wp.pl

ID projektu:

2019/67

Status

Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:

Budynek przystosowany do przeprowadzenia zajęć multimedialnych, wykładów i warsztatów, przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Opis:

W ramach projektu zostaną zorganizowane wycieczki krajoznawcze i kulturalne dla seniorów z Cisowej. Jako grupa wykluczona seniorzy nie mają często możliwości, aby samodzielnie pojechać na wycieczkę w inne rejony Polski. Jest to spowodowane zarówno możliwościami finansowymi jak i barierami komunikacyjnymi.
Organizując wyjazdy pragniemy pokazać osobom starszym, że wycieczki to piękny sposób na spędzenie wolnego czasu, oderwanie się od trosk życia codziennego, nawiązanie nowych znajomości i zacieśnianie tych już zawartych.
Ważne dla nas jest także przekazanie seniorom, że ich życie nie musi być nudne i wypełnione rutyną, a wręcz może być aktywne i pełne wrażeń.
Podczas wyjazdów zapewnimy bezpieczne i dostosowane do możliwości ruchowych spędzenie czasu w ciekawych miejscach i w grupie równolatków.
Realizacja projektu pozwoli spełniać oczekiwania seniorów.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki