Wielopokoleniowe warsztaty i zajęcia aktywizujące mieszkańców w bibliotece – BO Gdynia

Wielopokoleniowe warsztaty i zajęcia aktywizujące mieszkańców w bibliotece

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Wielopokoleniowe warsztaty i zajęcia aktywizujące mieszkańców w bibliotece

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/CHY/0009
Dzielnica
Chylonia
Autor projektu
Anna Flores-Janiszewska
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Filia nr 12 – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni

Opis:

Projekt ,, AKTYWNIE W CHYLONI – wielopokoleniowe warsztaty i zajęcia aktywizujące mieszkańców w bibliotece ” zakłada zorganizowanie cyklu bezpłatnych wydarzeń dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Chylonia i odpowiada na ich potrzeby. W ramach projektu odbędzie się gimnastyka umysłu, zadania na myślenie, komunikację, pamięć i koncentrację przy wykorzystaniu gier słownych i planszowych oraz technik relaksacji. Dla naszych najmłodszych mieszkańców przeprowadzona zostanie rytmika oraz zajęcia muzyczno- taneczne. Wszyscy mieszkańcy dzielnicy będą mogli też rozwinąć swoje pasje podczas zajęć teatralnych, w efekcie których powstanie przedstawienie z udziałem mieszkańców dzielnicy, które będzie można obejrzeć w Bibliotece Chylonia. Projekt przewiduje też rodzinne warsztaty twórcze, rozwijające zainteresowania oraz spotkania z ciekawymi ludźmi, interesujące wykłady, spotkania autorskie. Celem projektu jest aktywizacja i integracja lokalnej społeczności oraz zwiększenie liczby nieodpłatnej częstotliwości inicjatyw kulturalno- edukacyjnych na terenie Chyloni. Główną ideą jest stworzenie miejsca przyjaznego dla mieszkańców, twórczego, kreatywnego i odciągnięcie najmłodszych od nowych technologii, co umożliwi popularyzację czytelnictwa i stworzy dobry nawyk częstego odwiedzania biblioteki.

” Uwaga: budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, tak aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu”.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Gimnastyka umysłu dla dzieci i dorosłych; 5 spotkań x 300 zł1500 zł
Rytmika dla dzieci 3-6 lat; 10 spotkań x 300 zł3000 zł
Zajęcia teatralne dla dzieci i dorosłych; 10 spotkań x 576 zł5760 zł
Zajęcia muzyczno- taneczne dla dzieci; 10 spotkań x 240 zł2400 zł
Rodzinne warsztaty twórcze (filcowanie, tworzenie ozdób z koralików); 3 warsztaty x 410 zł1230 zł
Spotkania z ciekawymi ludźmi (autorskie, wykłady, podróżnicze); 2 spotkania x 500 zł1000 zł
Koszty promocji110 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

15000 zł

Załączniki