Wiata do przewijania i karmienia dzieci na gdyńskim bulwarze – BO Gdynia

Wiata do przewijania i karmienia dzieci na gdyńskim bulwarze

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Wiata do przewijania i karmienia dzieci na gdyńskim bulwarze

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
KAG/0012
Dzielnica
Kamienna Góra
Autor projektu
Aleksandra Hościło
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Bulwar Nadmorski

Opis:

Bulwarem Nadmorskim w Gdyni codziennie spacerują dziesiątki osób z małymi dziećmi. Niejednokrotnie stają oni w obliczu problemu, jak w czasie spaceru nakarmić oraz przewinąć dziecko. Sprawa niby banalna, ale jak wiadomo dzieci w takich sytuacjach należy obsłużyć szybko, sprawnie i najlepiej w zacisznym miejscu, którego aktualnie na bulwarze brakuje.
Projekt zakłada stworzenie takiego miejsca przez budowę funkcjonalnej wiaty, w której z łatwością i w komfortowych warunkach będzie można zadbać o potrzeby swojego dziecka, odciąć nieco od bodźców, poprzytulać oraz po prostu schować się przed wiatrem, deszczem i słońcem. Altana ma być zadaszona, osłonięta z trzech stron przezroczystymi ściankami, wyłożona bezpieczną nawierzchnią oraz otoczona kwietnikami z pnączami. Całość będzie zaprojektowana tak, aby wpisywać się w gdyńską architekturę oraz w potrzeby i gusta przyszłych użytkowników. Dlatego przed realizacją projektu zorganizowane zostanie spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami.
Wiata wyposażona będzie przede wszystkim w ławki do karmienia dzieci, które promować mają karmienie piersią w miejscach publicznych, zapewniając jednocześnie wygodę i odcinając od hałasów i krępujących spojrzeń innych spacerowiczów. Jedna ławka połączona zostanie z przewijakiem z półką dla sprawnego poradzenia sobie z pełną pieluszką w czasie spaceru. Pod wiatą znajdzie się również krzesełko z barierką ułatwiające karmienie dzieci siedzących oraz kosz na śmieci. Całość projektu dopełni kącik dla dzieci starszych z tablicą manipulacyjną oraz bujakiem sprężynowym. Ma on pomóc opiekunom utrzymanie dzieci w polu widzenia w czasie zajmowania się młodszymi pociechami. Projekt zakłada również oznakowanie wiaty, aby jej przeznaczenie było oczywiste dla wszystkich mieszkańców i turystów. Obiekt będzie również wspierał integrację środowiska gdyńskich rodziców, będzie to miejsce sprzyjające budowaniu nowych relacji, poznaniu mijanych na bulwarze rodziców i krótką rozmowę.

Szacunkowa łączna wartość projektu

61300 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki