Warsztaty z metod efektywnego uczenia się dla uczniów szkół naszej dzielnicy. – BO Gdynia

Warsztaty z metod efektywnego uczenia się dla uczniów szkół naszej dzielnicy.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty z metod efektywnego uczenia się dla uczniów szkół naszej dzielnicy.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Chwarzno - Wiczlino
Status:
Wycofany przez autora
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Opis:

Jednym z problemów edukacji w Polsce jest brak umiejętności uczenia się. Duża liczba dzieci najczęściej uczy się wyłącznie do sprawdzianów, a po ich zaliczeniu większość materiału zapomina. Badania potwierdzają, że adekwatnie dobrana metoda wspomagająca proces gromadzenia i przechowywania wiedzy, może przyczynić się do poprawy efektów uczenia się i do skrócenia czasu nauki od 2 do 3 razy. Dlatego warto, aby uczniowie z naszych dzielnicowych szkół skorzystali ze szkolenia, które będzie zawierało wskazówki dotyczące technik skutecznego uczenia się. Program podzielony jest na sześć modułów tematycznych:
1. Koncentracja Uwagi.
2. Techniki Pamięciowe.
3. Mapy Myśli.
4. Inteligentne Czytanie.
5. Wyobraźnia.
6. Logiczne Myślenie.
Zajęcia składają się z kilku spotkań w uzgodnionych w szkole godzinach i są prowadzone w grupach – dzieci w danej grupie muszą być na poziomie jednego rocznika, a więc najbardziej optymalnym podziałem jest sklasyfikowanie ich według klas. Uczeń dzięki programowi nabywa umiejętności, które pozwalają oszczędzić czas oraz dostarczają pozytywnych doświadczeń związanych z nauką. Co istotne, prowadzący (trenerzy) pokazują zastosowanie metod efektywnej nauki bezpośrednio na materiale przerabianym w szkole.

Kalkulacja kosztów:

290 zł za grupę do 30 osób, szacunkowo 34 grupy 9860

Szacunkowa łączna wartość projektu

9860 zł