Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci – BO Gdynia

Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
ORL/0022
Dzielnica
Orłowo
Autor projektu
Tatiana Nowakowska - Szota
E-mail
kompasedukacyjny@gmail.com
Telefon
510272237
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Opis:

Efektywne uczenie się jest jedną z kluczowych umiejętności. O tym, kto najlepiej poradzi sobie na rynku przyszłości, zadecyduje umiejętność szybkiego nabywania wiedzy, zbierania i selekcji informacji, umieszczania ich w odpowiednich kontekstach i wykorzystywania w praktyce, czyli efektywne uczenie się.
W dzisiejszych czasach wiele słyszy się o tym, że program szkolny niezwykle obciąża dzieci, a rodziców stawia wobec konieczności wspomagania procesu edukacji. Wiemy, że często powoduje to zaguniebie i frustrację zarówno rodziców, jak i dzieci.
Nowoczesne, aktywne techniki uczenia się pozwalają na znaczne zwiększenie skutecznośći przyswajania wiedzy, wspomagają prces slekcji materiału i przygotowują mózg do skutecznego działania pozwalając mu wykorzystać cały potencjał.
Celem warsztatów jest nauka skutecznego przyswajania wiedzy, poznanie procesów i technik wspomagających ten proces, nabycie praktycznych umiejętności, które ułatwią codzienną naukę.
Dzieci poznają sposoby na szybką i skuteczną naukę, techniki koncentrujące i relaksacyjne wspierające proces uczenia się, nabędą umiejętności notowania w postaci notatek wizualnych i map myśli.
Projekt zakłada przeprowadzenie sześciu 3- godzinnych warsztatów
Do przeprowadzenia warsztatów konieczne jest pomieszczenie, gdzie grupa 10-15 uczestników będzie mogła praktycznie ćwiczyć zakładane umiejętności (odpowiednie oświetlenie, stoły, krzesła). Na każdym z warsztaów wykorzystywane będą nowoczesne narzędzia, takie jak specjalistyczne gry komputerowe, czy planszowe. Uczestnicy otrzymają przygotowany według autorskiego programu skrypt edukacyjny do późniejszego wykorzystania.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki