Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci i rodziców – BO Gdynia

Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci i rodziców

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty wspomagające koncentrację, pamięć i proces skutecznego uczenia się dla dzieci i rodziców

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
ORL/0008
Dzielnica
Orłowo
Autor projektu
Tatiana Nowakowska
E-mail
kompasedukacyjny@gmail.com
Telefon
510272237
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

Opis:

Efektywne uczenie się jest jedną z kluczowych umiejętności. O tym, kto najlepiej poradzi sobie na rynku przyszłości, zadecyduje umiejętność szybkiego nabywania wiedzy, zbierania i selekcji informacji, umieszczania ich w odpowiednich kontekstach i wykorzystywania w praktyce, czyli efektywne uczenie się.
W dzisiejszych czasach wiele słyszy się o tym, że program szkolny niezwykle obciąża dzieci, a rodziców stawia wobec konieczności wspomagania procesu edukacji. Często powoduje to zagubienie i frustrację zarówno rodziców, jak i dzieci.
Nowoczesne, aktywne techniki uczenia się pozwalają na znaczne zwiększenie skuteczności przyswajania wiedzy, wspomagają proces selekcji materiału i przygotowują mózg do skutecznego działania pozwalając mu wykorzystać cały potencjał.
Projekt zakłada prowadzenie warsztatów dla dwóch grup odbiorców: dzieci oraz rodziców, co pozwoli na całościowe wsparcie procesu uczenia się. Celem warsztatów jest nauka skutecznego przyswajania wiedzy, poznanie procesów i technik wspomagających ten proces, nabycie praktycznych umiejętności, które ułatwią codzienną naukę.
Podczas zajęć dla rodziców poznamy techniki i zasady komunikacji, stawiania granic oraz nowoczesnych metod wychowawczych, które ułatwią codzienną współpracę z dzieckiem w zakresie wspierania procesu edukacji.
Zaproponujemy tematy związane ze wsparciem dzieci w trudnych momentach, odnajdziemy odpowiedzi na nurtujące rodziców pytania: Jak uczyć dziecko żeby się nauczyło? Jak pomóc w odrabianiu zadań domowych? Jak ćwiczyć koncentrację? Rodzice otrzymają wsparcie w aktywnym wspomaganiu procesów uczenia się, posiądą – zgodne z najnowszymi trendami – narzędzia wspierające edukację. Jednocześnie zaproponujemy trening pamięci dla rodziców, co pozwoli na osobiste doświadczenie skuteczności tego sposobu uczenia się.
Podczas zajęć dla dzieci skoncentrujemy się na praktycznej nauce technik koncentracji, skutecznego notowania, zastosowaniu mnemotechnik w edukacji. Uczestnicy warsztatów uzyskają realną i praktyczną pomoc w spotykanych na co dzień problemach szkolnych dotyczących trudności w uczeniu się, czy trudności z koncentracją.
Dzieci poznają sposoby na szybką i skuteczną naukę, techniki koncentrujące i relaksacyjne wspierające proces uczenia się, nabędą umiejętności notowania w postaci notatek wizualnych i map myśli.

Projekt zakłada przeprowadzenie dziesięciu 3- godzinnych warsztatów (5 dla rodziców i 5 dla dzieci).
Do przeprowadzenia warsztatów konieczne jest pomieszczenie, gdzie grupa 10-15 uczestników będzie mogła praktycznie ćwiczyć zakładane umiejętności (odpowiednie oświetlenie, stoły, krzesła). Na każdym z warsztatów wykorzystywane będą nowoczesne narzędzia, takie jak specjalistyczne gry komputerowe, czy planszowe. Uczestnicy otrzymają przygotowany według autorskiego programu skrypt edukacyjny do późniejszego wykorzystania.

Kalkulacja kosztów:

Trener (6000 zł); Materiały (2000 zł); Wynajem lokalu (400 zł); Promocja (projekt materiałów reklamowych, wydruk, promocja wydarzenia w mediach) (1100 zł); Poczęstunek (500 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki