Warsztaty wspierania procesu edukacji dzieci dla rodziców – BO Gdynia

Warsztaty wspierania procesu edukacji dzieci dla rodziców

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty wspierania procesu edukacji dzieci dla rodziców

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
ORL/0027
Dzielnica
Orłowo
Autor projektu
Tatiana Nowakowska - Szota
E-mail
kompasedukacyjny@gmail.com
Telefon
510272237
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Opis:

Efektywne uczenie się jest jedną z kluczowych umiejętności. O tym, kto najlepiej poradzi sobie na rynku przyszłości, zadecyduje umiejętność szybkiego nabywania wiedzy, zbierania i selekcji informacji, umieszczania ich w odpowiednich kontekstach i wykorzystywania w praktyce, czyli efektywne uczenie się.
W dzisiejszych czasach wiele słyszy się o tym, że program szkolny niezwykle obciąża dzieci, a rodziców stawia wobec konieczności wspomagania procesu edukacji. Wiemy, że często powoduje to zagubienie i frustrację zarówno rodziców, jak i dzieci.
Projekt zakłada prowadzenie warsztatów dla rodziców, co pozwoli na całościowe wsparcie procesu uczenia się. Podczas zajęć poznamy techniki i zasady komunikacji, stawiania granic oraz nowoczesnych metod wychowawczych, które ułatwią codzienną współpracę z dzieckiem w zakresie wspierania procesu edukacji.
Zaproponujemy tematy związane ze wsparciem dzieci w trudnych momentach, odnajdziemy odpowiedzi na nurtujęce rodziców pytania: Jak uczyć dziecko żeby się nauczyło? Jak pomóc w odrabianiu zadań domowych? Jak ćwiczyć koncentrację? Chcemy by świadomi rodzice byli w stanie aktywnie wspomagać proces uczenia się posiadająć zgodne z najnowszymi trendami narzędzia wspierające edukację. Jednocześnie zaproponujemy trening pamięci dla rodziców, co pozwoli na osobiste doświadczenie skuteczności tego sposobu uczenia się.
Do przeprowadzenia warsztatów konieczne jest pomieszczenie, gdzie grupa 10-15 uczestników będzie mogła praktycznie ćwiczyć zakładane umiejętności (odpowiednie oświetlenie, stoły, krzesła). Na każdym z warsztatów wykorzystywane będą nowoczesne narzędzia, takie jak specjalistyczne gry komputerowe, czy planszowe. Uczestnicy otrzymają przygotowany według autorskiego programu skrypt edukacyjny do późniejszego wykorzystania.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki