Warsztaty wspierania procesu edukacji dzieci dla rodziców – BO Gdynia

Warsztaty wspierania procesu edukacji dzieci dla rodziców

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty wspierania procesu edukacji dzieci dla rodziców

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Tatiana Nowakowska - Szota

E-mail: kompasedukacyjny@gmail.com

Telefon: 510272237

ID projektu:

2020/96

Status

Zakwalifikowany do głosowania

Lokalizacja projektu:

Opis:

Efektywne uczenie się jest jedną z kluczowych umiejętności. O tym, kto najlepiej poradzi sobie na rynku przyszłości, zadecyduje umiejętność szybkiego nabywania wiedzy, zbierania i selekcji informacji, umieszczania ich w odpowiednich kontekstach i wykorzystywania w praktyce, czyli efektywne uczenie się.
W dzisiejszych czasach wiele słyszy się o tym, że program szkolny niezwykle obciąża dzieci, a rodziców stawia wobec konieczności wspomagania procesu edukacji. Wiemy, że często powoduje to zagubienie i frustrację zarówno rodziców, jak i dzieci.
Projekt zakłada prowadzenie warsztatów dla rodziców, co pozwoli na całościowe wsparcie procesu uczenia się. Podczas zajęć poznamy techniki i zasady komunikacji, stawiania granic oraz nowoczesnych metod wychowawczych, które ułatwią codzienną współpracę z dzieckiem w zakresie wspierania procesu edukacji.
Zaproponujemy tematy związane ze wsparciem dzieci w trudnych momentach, odnajdziemy odpowiedzi na nurtujęce rodziców pytania: Jak uczyć dziecko żeby się nauczyło? Jak pomóc w odrabianiu zadań domowych? Jak ćwiczyć koncentrację? Chcemy by świadomi rodzice byli w stanie aktywnie wspomagać proces uczenia się posiadająć zgodne z najnowszymi trendami narzędzia wspierające edukację. Jednocześnie zaproponujemy trening pamięci dla rodziców, co pozwoli na osobiste doświadczenie skuteczności tego sposobu uczenia się.
Do przeprowadzenia warsztatów konieczne jest pomieszczenie, gdzie grupa 10-15 uczestników będzie mogła praktycznie ćwiczyć zakładane umiejętności (odpowiednie oświetlenie, stoły, krzesła). Na każdym z warsztatów wykorzystywane będą nowoczesne narzędzia, takie jak specjalistyczne gry komputerowe, czy planszowe. Uczestnicy otrzymają przygotowany według autorskiego programu skrypt edukacyjny do późniejszego wykorzystania.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki