Warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży – BO Gdynia

Warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/ORL/0007
Dzielnica
Orłowo
Autor projektu
Tatiana Nowakowska - Szota
E-mail
kompasedukacyjny@gmail.com
Telefon
510272237
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Opis:

Młodzi ludzie współcześnie zmagają się z wieloma problemami o różnej naturze. Samotność, wykluczenie, stres szkolny, trudności w budowaniu relacji często skutkują obniżeniem nastroju, ucieczką w świat wirtualny, zagubieniem i poczuciem bezsensu. Wielu rodziców zmaga się z trudnością wzbudzenia motywacji u młodych ludzi do uczestniczenia w zajęciach szkolnych, uczenia się, wykazywania zainteresowania jakąkolwiek aktywnością. Szczególnie młodzież będąc w okresie dojrzewania narażona jest na duże obciążenie psychiczne. Oferta bezpłatnych działań pomocowych w tym zakresie jest bardzo mała, co wyklucza znaczną część młodzieży z możliwości znalezienia bezpiecznego miejsca, które oferowałoby wsparcie, psychoedukację i możliwość zrozumienia problemów. Warsztaty dla młodzieży pozwolą uczestnikom uspokoić negatywne emocje, wyciszyć się i poznać samego siebie, ale przede wszystkim spotkać rówieśników w podobnej sytuacji. Celem utworzenia grup jest stworzenie warunków do uzewnętrznienia swoich obaw, problemów oraz przemyśleń, ale przed wszystkim do spotkań, budowania więzi i bliskości w warunkach pozaszkolnych dzięki czemu z czasem zaniknie u nich poczucie wyobcowania, czy też osamotnienia.
Projekt zakłada przeprowadzenie serii warsztatów wykorzystujących nowoczesne metody wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz psychoedukację w zakresie skutecznego uczenia się i budowania motywacji. Dialog i metody sokratejskie przy jednoczesnym budowaniu poczucia bezpieczeństwa i bliskości będą doskonałą okazją dla uczestników do wzbudzenia motywacji do nauki, kreatywnego myślenia a przede wszystkim do spotkania drugiego człowieka, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie trudne, a jednocześnie niezwykle ważne.

Projekt zakłada poprowadzenie 2 grup warsztatowych osób w wieku 12 – 18 lat, a dla każdej grupy przewidziany jest cykl 8 spotkań.
Do przeprowadzenia warsztatów konieczne jest pomieszczenie, gdzie grupa będzie mogła pracować.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Trenerzy18000 zł
Wynajem sali2000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

20000 zł