Warsztaty kreatywno-edukacyjne w bibliotece na Obłużu – BO Gdynia

Warsztaty kreatywno-edukacyjne w bibliotece na Obłużu

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty kreatywno-edukacyjne w bibliotece na Obłużu

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/OBL/0003
Dzielnica
Obłuże
Autor projektu
Anna Czeran
E-mail
annaczeran@wp.pl
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni

Opis:

W ramach projektu zrealizowany zostanie cykl nieodpłatnych wydarzeń o charakterze edukacyjnym, mający na celu aktywizowanie i zintegrowanie mieszkańców Obłuża w różnych grupach wiekowych.

Celem projektu jest realizacja czterech głównych zadań:
1. Zwiększenie liczby i częstotliwości inicjatyw edukacyjnych na terenie Obłuża.
2. Aktywizacja mieszkańców Obłuża w różnych grupach wiekowych i włączenie ich w cykl organizowanych nieodpłatnie zajęć na terenie dzielnicy.
3. Stworzenie poprzez cykl inicjatyw edukacyjnych warunków do integracji społeczności lokalnej w różnych grupach wiekowych.
4. Poszerzenie oferty edukacyjnej dzielnicy dla rodziców z małymi dziećmi.

Projekt ma na celu przełamanie barier wiekowych i społecznych wśród społeczności lokalnej dzielnicy Obłuże, a także zachęca do jej integracji poprzez odpowiednio dobrane zajęcia dla różnych grup wiekowych. Wspólne spędzanie czasu oraz twórczy rozwój mieszkańców będzie etapem w realizacji idei aktywnego społeczeństwa lokalnego – odpowiedzialnego za siebie i wrażliwego na problemy innych, zdolnego do aktywnego działania. Dodatkowo miejsce realizacji projektu – Biblioteka Obłuże – umożliwi popularyzację czytelnictwa i dotarcie z ofertą kulturalną biblioteki do większej liczby mieszkańców, a także zmieni jej postrzeganie przez najmłodszych użytkowników, tworząc dobry nawyk jej częstszego odwiedzania.

Harmonogram:

– Zajęcia edukacyjne dla dzieci – spotkania ze zwierzętami

– Warsztaty z rękodzieła

– Warsztaty ekologiczne – Las słoików, Mydełka glicerynowe

– Warsztaty z recyklingu

Reklama:
Informacje o poszczególnych przedsięwzięciach projektu winny być zamieszczone w mediach (Ratusz, Facebook, Gdynia Kulturalna, strona www biblioteki, Gdynia Rodzinna, strona www Rady Dzielnicy Obłuże). Dodatkowo powinny być zawieszone w miejscach publicznych na terenie Obłuża (szkoły, przedszkola, wybrane sklepy) plakaty reklamujące projekt i jego poszczególne przedsięwzięcia.

Budżet:
Kalkulację przygotowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, w taki sposób, aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Zajęcia edukacyjne dla dzieci - spotkania ze zwierzętami, 1000zł x 33000 zł
Warsztaty z rękodzieła, 1000zł x 22000 zł
Warsztaty ekologiczne - Las w słoiku, Mydełka glicerynowe, 1000zł x 33000 zł
Warsztaty z recyklingu, 500zł x 21000 zł
Reklama145 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

9145 zł

Załączniki