Warsztaty dla rodziców, spotkania autorskie, animacja poklatkowa oraz kodowanie offline w bibliotece Cisowa – BO Gdynia

Warsztaty dla rodziców, spotkania autorskie, animacja poklatkowa oraz kodowanie offline w bibliotece Cisowa

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty dla rodziców, spotkania autorskie, animacja poklatkowa oraz kodowanie offline w bibliotece Cisowa

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/CIS/0008
Dzielnica
Cisowa
Autor projektu
Karolina Płotka
E-mail
karolhannaina@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Filia nr 6 Biblioteki Gdynia

Opis:

Już od roku Biblioteka Cisowa funkcjonuje w nowej lokalizacji przy ulicy Chylońskiej 237, współpracując z pobliskimi przedszkolami, szkołą czy Przystanią Sąsiedzką.
Nowoczesne wnętrze oraz systematycznie wzbogacany księgozbiór spotykają się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Należy pamiętać, że współczesna biblioteka ma służyć jako miejsce spotkań, wspólnej pracy, promowaniu aktywności czytelniczej, odpoczynku oraz integracji społeczności lokalnej. Pracownicy w dalszym ciągu skupiają się na poznawaniu potrzeb, aby móc dopasować swoje działania (warsztaty, spotkania autorskie, wykłady, kluby) do oczekiwań odbiorców.
Cykle nieodpłatnych wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym zaktywizują mieszkańców dzielnicy Cisowa. Dodatkowo miejsce realizacji projektu umożliwi popularyzację czytelnictwa i pozwoli na dotarcie do większej liczby mieszkańców, a także zmieni postrzeganie biblioteki.
Projekt zakładałby spotkania autorskie oraz warsztaty skierowane do poszczególnych grup odbiorców.

Spotkania autorskie z pisarzami lubianymi oraz chętnie czytanymi przez czytelników. Jedna z najbardziej popularnych form promowania czytelnictwa w bibliotece to właśnie spotkania autorskie. Jest to doskonały sposób na wzbogacenie oferty oraz zachęcenie mieszkańców dzielnicy, nie będących jeszcze czytelnikami, do odwiedzenia placówki.
4 spotkania z czterema różnymi autorami.

Cykl warsztatów dla rodziców i nauczycieli z Pozytywnej Dyscypliny.
Czym jest Pozytywna Dyscyplina? To nurt wychowawczy polegający na tworzeniu więzi oraz budowaniu poczucia bezpieczeństwa co jest fundamentem dla każdego innego aspektu rozwoju i edukacji dziecka. Jest to wychowywanie bez nagród i kar, skupiające się na rutynie i wewnętrznej motywacji dziecka.
Cykl 4 warsztatów, każdy trwający 3 godziny z Certyfikowanym Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny.

Warsztaty z animacji poklatkowej, która polega na animacji w stylu szybko przewracanych kartek. Jest to fizyczne manipulowanie przygotowanymi obiektami w kadrze oraz fotografowaniu ich co w rezultacie pozwala uzyskać efekt ruchu. Jest to bardzo kreatywna forma spędzania czasu, ucząca wytrwałości oraz cierpliwości. Dzieci samodzielnie tworzą scenariusz, niezbędne elementy scenerii, oraz za pomocą tabletu nadają całości ruch tworząc animację.
Cykl 5 warsztatów dla dzieci w dwóch różnych przedziałach wiekowych (dzieci młodsze 8 – 12 lat, dzieci starsze 12 – 16 lat) zakończony uroczystym pokazem.

Warsztaty z kodowania offline dla dzieci w przedziale wiekowym 5-7 lat.
Kodowanie offline to przyjazny sposób wprowadzania dzieci w świat logicznego myślenia, dedukcji i obserwacji. Do zabawy wystarczą kubeczki, różnego rodzaju klocki, patyczki, znane i lubiane książki dla dzieci, a nawet zwykła kartka i flamaster.
Cykl 4 spotkań dla dzieci w przedziale wiekowym 5 – 7 lat.

Uwaga: Kalkulacje przygotowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty- mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, w taki sposób, aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny (4 warsztaty/3godziny)5000 zł
Animacja poklatkowa (5 marsztatów/ 2godziny)2500 zł
Kodowanie offline (4warsztaty/1,5 godziny)1400 zł
Materiały (artykuły papiernicze, plastyczne, zakup książek) 1600 zł
Spotkania autorskie (4 spotkanie/2godziny)9000 zł
Poczęstunek300 zł
Promocja200 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

20000 zł

Załączniki