Warsztaty, animacje, koncerty przy letniej czytelni Biblioteki Gdyńskiej na plaży – BO Gdynia

Warsztaty, animacje, koncerty przy letniej czytelni Biblioteki Gdyńskiej na plaży

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Warsztaty, animacje, koncerty przy letniej czytelni Biblioteki Gdyńskiej na plaży

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
SRO/0030
Dzielnica
Śródmieście
Autor projektu
MONIKA KONKEL
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

BULWAR NADMORSKI IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO

Opis:

BIBLIOTEKA GDYNIA JUŻ OD KILKU LAT TUŻ PRZY PUNKCIE GDYŃSKIEGO CENTRUM SPORTU NA MIEJSKIEJ PLAŻY ROZKŁADAŁA LETNIĄ CZYTELNIĘ, BY PLAŻOWICZE NA WYGODNYM LEŻAKU, POD CIENIEM PARASOLA MOGLI POGRĄŻYĆ SIĘ W LEKTURZE.
ALE RELAKS Z KSIĄŻKĄ TO NIE WSZYSTKO. NA MIESZKAŃCÓW GDYNI I TURYSTÓW BĘDĄ CZEKAŁY DODATKOWE ATRAKCJE – WSZYSTKIE WOKÓŁ KSIĄŻKI.

PROGRAM PRZYSTAŃ KSIĄŻKI ZOSTANIE PODZIELONY NA 4 STREFY: LETNIA BIBLIOTEKA (CZYTELNIA NA PLAŻY, PUNKT RELAKSU Z KSIĄŻKĄ), LITERACKA SCENA NA PLAŻY (MIEJSCE, W KTÓRYM ODBĘDĄ SIĘ CIEKAWE I INSPIRUJĄCE WIDOWISKA: SPOTKANIA Z PODZIWIANYMI TWÓRCAMI, CIEKAWYMI OSOBISTOŚCIAMI, PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE ORAZ KONCERTY), STREFA TWÓRCZA (MIEJSCE PRZEZNACZONE NA ZAJĘCIA, WARSZTATY, ZABAWY, ANIMACJE) ORAZ STREFA BIBLIOROWER Z DOBRĄ KSIĄŻKĄ NA GDYŃSKIM BULWARZE (MOBILNA CZYTELNIA I BOOKCROSSING NA ROWERZE).

PRZYSTAŃ KSIĄŻKI TO 60 DNI ATRAKCJI LITERACKICH (LIPIEC/SIERPIEŃ).

CHARAKTERYSTYKA WYDARZEŃ Z PODZIAŁAM NA STREFY:

I LETNIA BIBLIOTEKA:
MORZE, PLAŻA I KSIĄŻKI? CZY MOŻE BYĆ LEPSZE POŁĄCZENIE? PRZEZ CAŁY OKRES WAKACJI, WSZYSCY ODWIEDZAJĄCY MIEJSKĄ PLAŻĘ W GDYNI BĘDĄ MOGLI SKORZYSTAĆ Z WYGODNYCH LEŻAKÓW, CIENIA POD PARASOLAMI I ATRAKCYJNEGO KSIĘGOZBIORU. BĘDZIE TO MIEJSCE GDZIE MOŻNA ODPOCZĄĆ, SPĘDZIĆ MIŁO CZAS Z KSIĄŻKĄ, SPOTKAĆ SIĘ Z INNYMI A NAWET BĘDZIE MOŻNA WYKONAĆ SOBIE WAKACYJNY, LITERACKI TATUAŻ – Z CYTATEM Z ULUBIONEJ KSIĄŻKI CZY ZROBIĆ WAKACYJNE TĘCZOWE WARKOCZYKI.
CZYTELNIA NA PLAŻY BĘDZIE MIAŁA ZA ZADANIE PROPAGOWANIE CZYTANIA JAKO PRZYJEMNOŚCI, KSZTAŁTOWAĆ WARTOŚCIOWY MODEL SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO.

II LITERACKA SCENA NA PLAŻY:
W TEJ STREFIE UŻYTKOWNICY BĘDĄ MOGLI WZIĄĆ UDZIAŁ W CIEKAWYCH I INSPIRUJĄCYCH SPOTKANIACH: OBEJRZEĆ TEATRZYKI DLA DZIECI ORAZ POSŁUCHAĆ MUZYKI NA ŻYWO.

III STREFA TWÓRCZA:
SPECJALNIE WYODRĘBNIONE MIEJSCE DO ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH, ZABAW, ANIMACJI. ZAJĘCIA BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ KAŻDEGO DNIA TRWANIA AKCJI PRZYSTAŃ KSIĄŻKI.

IV STEFA: BIBLIOROWER Z DOBRĄ KSIĄŻKĄ NA GDYŃSKIM BULWARZE.
PRZEZ CAŁE WAKACJE TRWAĆ BĘDZIE AKCJA BOOKCROSSINGOWA. POZA STANOWISKIEM NA PLAŻY, GDYNIANIE BĘDĄ MOGLI SKORZYSTAĆ Z CZYTELNI NA ROWERZE. BIBLIOROWER PORUSZAĆ SIĘ BĘDZIE WZDŁUŻ BULWARU NADMORSKIEGO Z PRZYCZEPĄ PEŁNĄ KSIĄŻEK – KAŻDY CHĘTNY BĘDZIE MÓGŁ WYPOŻYCZYĆ LUB WYMIENIĆ SWÓJ ULUBIONY TYTUŁ. ROWER PROWADZIĆ BĘDĄ BIBLIOTECZNI WOLONTARIUSZE – MŁODE OSOBY Z RÓŻNYCH ZAKĄTKÓW EUROPY.

UWAGA: BUDŻET SKALKULOWANO W OPARCIU O KOSZTY PLANOWANE. W TRAKCIE REALIZACJI PROJEKTU ZAPLANOWANE KWOTY MOGĄ ZOSTAĆ PRZESUNIĘTE POMIĘDZY POSZCZEGÓLNYMI POZYCJAMI BUDŻETU PRZEDSIĘWZIĘCIA, TAK ABY NIE ULEGŁA ZMIANIE OGÓLNA KWOTA PROJEKTU.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki