Utworzenie podjazdu dla wózków inwalidzkich na ciągu pieszym (prostopadle) od ulicy Pawiej do ul. Jaskółcza (przystanek ZKM) – BO Gdynia

Utworzenie podjazdu dla wózków inwalidzkich na ciągu pieszym (prostopadle) od ulicy Pawiej do ul. Jaskółcza (przystanek ZKM)

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Utworzenie podjazdu dla wózków inwalidzkich na ciągu pieszym (prostopadle) od ulicy Pawiej do ul. Jaskółcza (przystanek ZKM)

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2017/91
Dzielnica
Pustki Cisowskie - Demptowo
E-mail
b.okuniewski@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2017

Lokalizacja projektu:

Gdynia , przebudowa istniejącego ciągu pieszego na łączniku pomiędzy ulicami Pawia i Jaskółcza - na przeciw przystanku ZKM (Jaskółcza) Własność terenu Gmina Gdynia, 1047 obręb 0024 Pustki Cisowskie, działki, 1044, 1022, 1023, 1024.

Opis:

Utworzenie na całej szerokości chodnika i schodów już istniejących, nawego podjazdu – pochylni dla wóżków inwalidzkich i pieszych , w tym miejscu długość chodnika wynosi około 40 metrów , jest wystarczająco dużo miejsca na pochylnie, ponieważ róznica poziomów wynosi około 150- 155cm. gdyż na rozdzielenie , pochylni i ciągu pieszego nie ma tyle miejsca, na około 11 metrów jest zwężenie działki gminnej do około 220 – 230 centymetrów, pozostała długość chodnika istniejącego ma szerokość nawet do 5 metrów. Udogodnienie w tym rejonie jest konieczne, zważywszy na istniejący Dom Pomocy Społecznej przy ul. Pawiej, około 30 osób jest na wózkach inwalidzkich , z tego grona znaczna większośc to osoby samodzielne. Będzie to udogodnienie dla osób starszych i nie tylko. Ważny interes społeczny – Gdynia bez barier.

Kalkulacja kosztów:

projekt i nadzór - 17700

sugerowane nachylenie pochylni w granicach  4,5 - 5 %

rozbiórka i budowa podjazdu (pochylni) , mur oporowy wraz z pracami towarzyszącymi - 46750   razem  brutto około  = 64450 zł.

Szacunkowa łączna wartość projektu

64450 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki