Utworzenie podjazdu dla wózków inwalidzkich na ciągu pieszym (prostopadle) od ulicy Pawiej do ul. Jaskółcza (przystanek ZKM) – BO Gdynia

Utworzenie podjazdu dla wózków inwalidzkich na ciągu pieszym (prostopadle) od ulicy Pawiej do ul. Jaskółcza (przystanek ZKM)

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Utworzenie podjazdu dla wózków inwalidzkich na ciągu pieszym (prostopadle) od ulicy Pawiej do ul. Jaskółcza (przystanek ZKM)

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

E-mail: b.okuniewski@gmail.com

ID projektu:

2017/91

Status

Zakwalifikowany do głosowania

Lokalizacja projektu:

Gdynia , przebudowa istniejącego ciągu pieszego na łączniku pomiędzy ulicami Pawia i Jaskółcza - na przeciw przystanku ZKM (Jaskółcza) Własność terenu Gmina Gdynia, 1047 obręb 0024 Pustki Cisowskie, działki, 1044, 1022, 1023, 1024.

Opis:

Utworzenie na całej szerokości chodnika i schodów już istniejących, nawego podjazdu – pochylni dla wóżków inwalidzkich i pieszych , w tym miejscu długość chodnika wynosi około 40 metrów , jest wystarczająco dużo miejsca na pochylnie, ponieważ róznica poziomów wynosi około 150- 155cm. gdyż na rozdzielenie , pochylni i ciągu pieszego nie ma tyle miejsca, na około 11 metrów jest zwężenie działki gminnej do około 220 – 230 centymetrów, pozostała długość chodnika istniejącego ma szerokość nawet do 5 metrów. Udogodnienie w tym rejonie jest konieczne, zważywszy na istniejący Dom Pomocy Społecznej przy ul. Pawiej, około 30 osób jest na wózkach inwalidzkich , z tego grona znaczna większośc to osoby samodzielne. Będzie to udogodnienie dla osób starszych i nie tylko. Ważny interes społeczny – Gdynia bez barier.

Szacunkowa łączna wartość projektu

64450 zł

Kalkulacja kosztów:

projekt i nadzór - 17700

sugerowane nachylenie pochylni w granicach  4,5 - 5 %

rozbiórka i budowa podjazdu (pochylni) , mur oporowy wraz z pracami towarzyszącymi - 46750   razem  brutto około  = 64450 zł.

Załączniki