Utworzenie miejsca rekreacji i odpoczynku wraz z rozbudową placu zabaw w centrum Chyloni (zbieg ulicy Morskiej i Kartuskiej) – BO Gdynia

Utworzenie miejsca rekreacji i odpoczynku wraz z rozbudową placu zabaw w centrum Chyloni (zbieg ulicy Morskiej i Kartuskiej)

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Utworzenie miejsca rekreacji i odpoczynku wraz z rozbudową placu zabaw w centrum Chyloni (zbieg ulicy Morskiej i Kartuskiej)

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/CHY/0024
Dzielnica
Chylonia
E-mail
wisniewski.bo@wp.pl
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Inwestycja planowana jest na terenie zielonym, który znajduje się wzdłuż ul. Morskiej - od skrzyżowania z ul. Kartuską do istniejącego placu zabaw, przed budynkiem Morska 210. Jest to niezagospodarowany pas zielni o szerokości, o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu, pokryty w większości trawą, częściowo wybetonowany. Znajdują się na nim drzewa i krzewy. Teren znajduje się bezpośrednio przy ciągu pieszo - rowerowym wzdłuż ulicy Morskiej.

Opis:

Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie terenu znajdującego się we współczesnym centrum Chyloni, wzdłuż ul. Morskiej od skrzyżowania z ul. Kartuską.
W ramach projektu planuje się:
1. Utworzenie miejsca odpoczynku i rekreacji – na części niezagospodarowanego terenu od ul. Kartuskiej planowane jest utworzenie miejsca zieleni ze ścieżkami, ławkami, stolikami, hamakami. Planowane jest miejsce do piknikowania, nowe nasadzenia, rabaty.
2. Rozbudowę istniejącego placu zabaw – planowane jest uzupełnienie istniejącego palcu zabaw, w urządzenia takie jak huśtawki, trampolina naziemna, stół do ping – ponga. Biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu planowana jest budowa tyrolki oraz metalowej zjeżdżalni.
Konieczne będzie ogrodzenie terenu, postawienie tablicy informacyjnej, koszy na śmieci, stojaka na rowery i hulajnogi.

Spójne zagospodarowanie terenu, który znajduje się w samym centrum Chyloni wpłynie na poprawę estetyki dzielnicy. Miejsce to będzie pełniło rolę odpoczynku, rekreacji oraz integracji mieszkańców, z różnych grup wiekowych. Stanowiło będzie odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy z powodu braku takich miejsc w centrum Chyloni, korzystają z placów zabaw czy parków w innych dzielnicach, co stanowi dużą uciążliwość zwłaszcza dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Położenie parku przy istniejącym ciągu pieszo – rowerowym, przystanku ZKM oraz nieopodal szkoły wpłynie na wzrost jego popularności. Planowane jest również dojście od ul. Morskiej (na wysokości przystanku ZKM) do terenu przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami mających problem z poruszaniem się.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Plac zabaw o powierzchni do 500 m500000 zł
Zagospodarowanie terenu zielonego: (nasadzenia ok 300 m2 x 300 zł/m2, ścieżki żwirowe bez krawężników oraz utwardzone (stanowiące dojście od ul. Morskiej przystosowane do poruszania się osób z niepełnosprawnościami) ok 380 m2 x 220 zł/m2, obrzeża betonowe 380 mb x 64 zł/mb, ławki - 6 szt. x 3000, stoliki 3 szt. x 2000, kosze na śmieci 2 x 1500, stojaki na rowery - 2 x 1690)228300 zł
Tablica informacyjna A41700 zł
Koszt 3 - letniego utrzymania 20000 zł
Koszt wykonania projektu30000 zł
Koszt pielęgnacji przez okres 3 lat (30% kosztów nasadzeń)27000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

807000 zł

Mapa Lokalizacji