Usprawnienie i rozbudowa systemu monitoringu w dzielnicach Gdyni – BO Gdynia

Usprawnienie i rozbudowa systemu monitoringu w dzielnicach Gdyni

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Usprawnienie i rozbudowa systemu monitoringu w dzielnicach Gdyni

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

ID projektu:

2020/345

Status

Zakwalifikowany do głosowania

Lokalizacja projektu:

33 punkty w dzielnicach Chwarzno-Wiczlino, Chylonia, Cisowa, Pustki Cisowskie-Demptowo, Leszczynki, Grabówek, Mały Kack, Wielki Kack, Karwiny, Orłowo, Obłuże, Pogórze, Witomino – Radiostacja

Opis:

Celem projektu jest poprawa poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Gdyni, mieszkających w dzielnicach poza centrum miasta. Zwiększenie ostrożności na niebezpiecznych skrzyżowaniach, zapewnienie prewencji, dokumentacja zdarzeń typu kolizje, wypadki drogowe.

Nowoczesne sprzęt do monitoringu miejskiego dysponuje zaawansowanymi funkcjami a także coraz lepsza jakość obrazu. System monitoringu oprócz zwiększenia wykrywalności przestępstw, pełni także rolę prewencyjną.

Na co dzień może być pomocny dla policji w celu prześledzenia kolizji drogowych na skrzyżowaniach na których często dochodzi do wypadków.
Na całość projektu składały by się nowoczesne kamery stałopozycyjne nagrywające obraz w pętli. Zaproponowane miejsca zostały wybrane jako miejsca o podwyższonym ryzyku, w którym w przeszłości dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń które miały miejsce w przeszłości lecz nie został utrwalony obraz zdarzenia.

Szacunkowa łączna wartość projektu

495000 zł

Załączniki