Treningi Nordic Walking w Cisowej – BO Gdynia

Treningi Nordic Walking w Cisowej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Treningi Nordic Walking w Cisowej

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Cisowa
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Trasy leśne wokół Cisowej

Opis:

Obecnie w turystyce, sporcie masowym występują dwie tendencje rozwoju. Pierwsza to uprawianie różnych aktywności fizycznych indywidualnie w dowolnym czasie. Druga, niemniej ważna, to uprawianie aktywności fizycznej w grupach, w miejscu zamieszkania pod kierunkiem profesjonalnego trenera, instruktora. Na terenie dzielnicy nie ma wielu możliwości uprawiania tego typu sportu pod okiem doświadczonego instruktora. Dla osób dojrzałych i seniorów jest to już problem. Organizacja treningów NW skierowana jest do mieszkańców dzielnicy Cisowa i nie jest nastawiona tylko na bicie rekordów, ale na optymalny rozwój i utrzymanie formy fizycznej.
Ta aktywność powinna oddziaływać również na psychikę uczestników poprzez nie tylko spacer NW, ale również uprawianie nowej aktywności „NORDIC-PLOTING”, czyli spacer połączony z rozmową. Działanie to zaspokoi, szczególnie wśród seniorów, potrzebę obcowania z innym człowiekiem integrację, a także potrzebę aktywności w zakresie Nordic Walking mieszkańców Cisowej.

Grupa odbiorców:
Dla wszystkich grup wiekowych – bez ograniczeń.
Każde zajęcia poprzedzane rozgrzewką przygotowującą organizm do zwiększonego wysiłku fizycznego, a zakończone ćwiczeniami rozciągającymi i oddechowymi, które rozciągają napięte mięśnie i uspokajają ciało po treningu. Spotkania wzbogacane ćwiczeniami siłowymi oraz zabawami ożywiającymi i integrującymi grupę.
(grupa bez ograniczeń)
Terminy treningów – czas uzależniony od zainteresowania mieszkańców;

Kalkulacja kosztów:

Zorganizowanie 20 spotkań 3000

Szacunkowa łączna wartość projektu

3000 zł

Załączniki