Treningi nordic walking na Dąbrowie – BO Gdynia

Treningi nordic walking na Dąbrowie

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Treningi nordic walking na Dąbrowie

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
DAB/0022
Dzielnica
Dąbrowa
Autor projektu
MARIUSZ HAJDUK
E-mail
Duczek10@wp.pl
Telefon
664184827
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

Trasy leśne wokół Dąbrowy

Opis:

Obecnie w turystyce, sporcie masowym występują dwie tendencje rozwoju. Pierwsza to uprawianie różnych aktywności fizycznych indywidualnie w dowolnym czasie. Druga, niemniej ważna, to uprawianie aktywności fizycznej w grupach, w miejscu zamieszkania pod kierunkiem profesjonalnego trenera, instruktora. Na terenie dzielnicy nie ma wielu możliwości uprawiania tego typu sportu pod okiem doświadczonego instruktora. Dla osób dojrzałych i seniorów jest to już problem. Organizacja treningów NW skierowana jest do grona osób starszych i nie nastawiona tylko na bicie rekordów, ale na optymalny rozwój i utrzymanie formy fizycznej.
Ta aktywność powinna oddziaływać również na psychikę uczestników poprzez nie tylko spacer NW, ale również uprawianie nowej aktywności „NORDIC-PLOTING”, czyli spacer połączony z rozmową.
Działanie to zaspokoi, szczególnie wśród seniorów, potrzebę obcowania z innym człowiekiem integrację, a także potrzebę aktywności w zakresie Nordic Walking mieszkańców Dąbrowy.
Grupa odbiorców:
Osoby dorosłe, w tym: seniorzy, emeryci
GRUPA PODSTAWOWA dla wszystkich grup wiekowych – bez ograniczeń.
GRUPA ODPRĘŻENIE – RELAKS – ODPOCZYNEK „ ORO ”
Przeznaczone są dla seniorów, osób chcących spokojnie spacerować, po chorobach i rehabilitacji oraz szybko męczących się. Skierowane są do osób znających oraz poznających technikę Nordic Walking.
GRUPA FITNESS
Intensywne treningi dla osób znających technikę Nordic Walking, z dobrą kondycją fizyczną, zwiększające wydolność organizmu, przyśpieszające metabolizm, a także kształtujący sylwetkę.
Opracowanie tras spacerów na terenie dzielnicy Dąbrowa, a także opracowanie i realizacja autorskich programów treningu Nordic Walking dla mieszkańców dzielnicy w dwóch grupach. Trening mający na celu poprawę ogólnej sprawności fizycznej, wytrzymałości i redukcję nadwagi.
Obejmuje informację na temat aspektów zdrowotnych Nordic Walking, różnorodną formę ćwiczeń z kijami (siłowe, rozciągające, koordynujące), ćwiczenia oddechowe, oraz marsz z elementami poznawczymi po trasach wokół Gdyni – Dąbrowy.
Spacery grupowe (ok. 1 godz.) dwa razy w tygodniu.
Zajęcia mogą być prowadzone dla następujących grup:
– Grupa podstawowa
– Grupa Odprężenie – Relaks – Odpoczynek ORO
– Grupa Fitness
Każde zajęcia poprzedzamy rozgrzewką przygotowującą organizm do zwiększonego wysiłku fizycznego, a kończymy ćwiczeniami rozciągającymi i oddechowymi, które rozciągają napięte mięśnie i uspokajają ciało po treningu. Spotkanie wzbogacamy ćwiczeniami siłowymi oraz zabawami ożywiającymi i integrującymi grupę.
Terminy treningów – czas uzależniony od zainteresowania mieszkańców, np.
poniedziałek godz 18.00
czwartek godz 18.00
Zajęcia trwają ok. 1-1,5 godziny niezależnie od pogody, w ciągu wybranych pięciu miesięcy:
kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik.

Kalkulacja kosztów:

Wynagrodzenie dla instruktora (6000 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

6000 zł

Załączniki