Tężnia solankowa i trawnik – doposażenie parku rodzinnego przy ul. Spokojnej w dwa dodatkowe elementy – BO Gdynia

Tężnia solankowa i trawnik – doposażenie parku rodzinnego przy ul. Spokojnej w dwa dodatkowe elementy

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Tężnia solankowa i trawnik – doposażenie parku rodzinnego przy ul. Spokojnej w dwa dodatkowe elementy

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Mały Kack
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Na terenie Parku Rodzinnego realizowanego z BO 2018, BO 2019 i BO 2020

Opis:

Lokalizacja Tężni solankowej i Trawnika do gier i zabaw na terenie Parku Rodzinnego przy ul. Spokojnej jest uzasadniona kompleksowością całego założenia parkowego, które ma powierzchnię prawie 100.000 m2 (10 ha). Powstały tam już: trasa dla rolkarzy i strefa piknikowa (BO 2018), w realizacji jest wybieg dla psów, strefa seniora, scena leśna z amfiteatrem, strefa wypoczynku, urządzenia sportowe do street worout, kosz do streetballa, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki (BO 2019), a w projektowaniu wygrane w BO 2020 – linearium, tyrolka, huśtawki i urządzenia z pali, konstrukcje przestrzenne, ścieżka równoległa do ulicy z płyt drogowych oraz prawie 2.000 m tras rowerowych typu single track i ławki z bali (pni) na trasach spacerowych w lasach.
Tężnia solankowa wytwarza z solanki 20% mikroklimat, wykorzystywany w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmie płuc, nadciśnienia tętniczego, nerwicy wegetatywnej i ogólnego wyczerpania. Inhalacje u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu oraz oczyszczają drogi oddechowe. Tężnia Solankowa nasyca powietrze jodem, bromem i całą gamą mikroelementów jak magnez, sód, potas, żelazo i innych. Powstały aerozol ma zdolność penetracji poprzez błony śluzowe oraz skórę. Wokół Tężni wytwarza się mikroklimat, będący naturalnym leczniczym inhalatorium. Mikroklimat Tężni powstaje na skutek ociekania solanki i działania ruchu powietrza, co powoduje intensywne parowanie.
Powstanie trawnika do zabaw i gier w w pobliżu innych urządzeń sportowo rekreacyjnych, jest dopełnieniem wszystkich potrzeb sportowych dotychczas niedostępnych na tym terenie. Ze względu na znaczne obciążenie boiska wielofunkcyjnego przy ul. Spokojnej, mieszkańcy zgłosili potrzebę powstania trawnika umożliwiającego zabawy i gry.

Kalkulacja kosztów:

Projekt 31120
Prace przygotowawcze – fundament, plac przy tężni, ścieżki z obrzeżami, doprowadzenie en.i elektrycznej 44231
Tężnia solankowa 8 mb h = 3 m 127920
Ławki, kosze na śmieci, tablica 17000
Konserwacja i przeglądy przez 3 lata 24000
Nawierzchnia trawiasta 20x10m 33200
Ławki przy ścieżkach, kosze na śmieci, tablica 14500
ścieżki Hanse Grand bez obrzeży 350 m2 x 300 zł/m2 105000

Szacunkowa łączna wartość projektu

396971 zł

Załączniki