Teatry, spotkania muzyczne, eksperymenty i warsztaty artystyczne w bibliotece Pogórze – BO Gdynia

Teatry, spotkania muzyczne, eksperymenty i warsztaty artystyczne w bibliotece Pogórze

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Teatry, spotkania muzyczne, eksperymenty i warsztaty artystyczne w bibliotece Pogórze

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/POD/0001
Dzielnica
Pogórze
Autor projektu
Justyna Dzikowska
E-mail
justynadzikowskab@gmail.com
Telefon
511039570
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Opis:

W ramach projektu zorganizowanych zostanie cykl bezpłatnych spotkań o charakterze kulturalnym i artystycznym otwartych dla szerokiego grona odbiorców. Lokalna biblioteka stanie się miejscem wspólnym; podjęte działania umożliwią popularyzację czytelnictwa i dotarcie z ofertą kulturalną biblioteki do większej liczby mieszkańców. Odbiorcami projektu są dzieci, rodziny z małymi dziećmi, chcący twórczo spędzić czas; szukający aktywności pozwalających na rozwinięcie zainteresowań.

Działania w ramach projektu: (od lutego do listopada 2024 r.):
Spotkania teatralne dla rodzin (interaktywne spektakle pozwolą małym widzom na wzięcie czynnego udziału w widowisku)
Rodzinne warsztaty muzyczne (spotkania wprowadzające w świat muzyki, ruchu oraz tańca, zabawa muzyką i ruchem, która stymuluje wszystkie zmysły. Przewidujemy spotkania z Gordonkami dla dzieci do 2 roku życia i ruchowe warsztaty muzyczne dla dzieci od 2 do 6 roku życia).
Warsztaty eksperymentów naukowych (pozwolą przekazać dzieciom praktyczną wiedzę z dziedzin takich jak chemia, fizyka, przyroda, czy ekologia, umożliwią doświadczanie i eksperymentowanie).
Warsztaty LEGO-robotyka (bazujące na ogromnej popularności klocków LEGO, tworzenie własnych konstrukcji i wprawianie ich w ruch uczy kreatywności i pozwala zdobyć widzę o otaczającym świecie).
Warsztaty artystyczno-rękodzielnicze (np. makrama, florystyka), pozwolą rozwinąć pasje, zaprzyjaźnić z kreatywnością i nabyć nowe umiejętności.
Warsztaty improwizacji teatralno-kabaretowej (podczas których dzieci poznają różne formy wypowiedzi: teks, dźwięk, mimikę, ruch. Zapewnią rozwój refleksu, riposty, słuchania, całej masy umiejętności, które przydają się na co dzień).

UWAGA:
Budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, tak aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu. Przesunięcia mogą dotyczyć również podanych terminów, z powodów niezależnych od organizatora. Zakładamy możliwość zorganizowania dodatkowych spotkań, o ile realne koszty będą niższe niż zakładane.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Przedstawienia teatralne dla rodzin - 7 spektakli 6000 zł
Warsztaty muzyczno-rytmiczno-sensoryczne dla dzieci od 0 do 6 roku życia3000 zł
Pokazy i warsztaty eksperymentów naukowych - 5 spotkań3000 zł
Spotkania ruchowe dla dzieci (np. joga, ZumbaKids)3000 zł
Międzypokoleniowe warsztaty artystyczno-rękodzielnicze 2000 zł
Spotkania LEGO-robotyka2000 zł
Warsztaty improwizacji teatralno-kabaretowej1000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

20000 zł

Załączniki