Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży z dzielnicy w formule online. – BO Gdynia

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży z dzielnicy w formule online.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży z dzielnicy w formule online.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Chwarzno - Wiczlino
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Opis:

Szkolenie skierowane jest do dwóch grup wiekowych: klas: I – IV oraz klas V -VIII szkół podstawowych naszej dzielnicy i odbywać się będzie w formie warsztatów online trwających 60 min dla każdej grupy podzielonej na mniejsze zespoły w zależności od wieku lub według klas. Wybrane tematy omawiane na warsztatach:
1) Czy osoby o miłej powierzchowności są „dobre” a osoby „brzydkie” to te, od których można spodziewać się czegoś złego?
Dzieci z natury ufają dorosłym miłym i ładnym. Jednym z celów szkolenia jest pokazanie, że nie należy utożsamiać dobrej osoby z piękną osobą a brzydoty z niebezpieczeństwem (ze strony dorosłych).
2) „Tajemnicze hasło” – co to jest? Prosty trick powodujący że Państwa dziecko odróżni osobę podszywającą się pod Państwa znajomego.
3) Analiza przypadków: „chodź ze mną – pokażę ci fajne pieski”, „helloween – przekraczamy czy nie próg odwiedzanego mieszkania?”, „budka z lodami”, „jestem znajomym twojego taty z pracy – wpuść mnie do domu”, „jesteś z znajomym twojego taty z pracy – wejdź do mojego samochodu, to cię podrzucę do szkoły”, dla dzieci bawiących się w pokemony – „chodź ze mną, to pokażę ci pokemona, którego szukasz”, „zapraszam na casting” – telefon od nieznajomego.
4) Facebook – co można a co nie umieszczać na własnym profilu (klasy V – VIII).
5) Co robić w sytuacji zgubienia się – reguła STOP.
6) Co zrobić, gdy znajdziesz podejrzaną paczkę?
7) Metodyka postępowania w sytuacji zaczadzenia, oparzenia, porażenia prądem, ataku psa, ataku niedźwiedzia (na szlaku), burzy, pożaru.
8) Numer 112 – co mówić a co nie w sytuacji, gdy dzwonimy na numer 112.
9) Jak zachować się w sytuacji wejścia na teren szkoły osoby z ostrym narzędziem / bronią (klasy V – VIII).
Każdy z tematów obejmuje materiał dydaktyczny przedstawiający niezbędną wiedzę jak przetrwać zagrożenia we współczesnym świecie pułapek i jest doskonałym uzupełnieniem podręczników do przedmiotu „Edukacja dla Bezpieczeństwa” dla szkół podstawowych. Wskazówki oraz wytyczne skierowane do dzieci i młodzieży są jasne i bardzo czytelne, łatwe do zapamiętania oraz tym samym bardzo skuteczne do wykorzystania w wielu sytuacjach.

Kalkulacja kosztów:

Koszt to 9 zł za osobę dla szacowanej liczby 1100 dzieci 9900

Szacunkowa łączna wartość projektu

9900 zł

Załączniki