Szkolenia dla mieszkańców Dąbrowy – pierwsza pomoc oraz taniec towarzyski – BO Gdynia

Szkolenia dla mieszkańców Dąbrowy – pierwsza pomoc oraz taniec towarzyski

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Szkolenia dla mieszkańców Dąbrowy – pierwsza pomoc oraz taniec towarzyski

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
DAB/0035
Dzielnica
Dąbrowa
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gdyni, Szkoła Podstawowa nr 47 ul. Nagietkowa 73 81-589 Gdynia Dąbrowa

Opis:

Dotychczas realizowane bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Gdyni Dąbrowy cieszyły się dużym zainteresowaniem. W szkoleniach z pierwszej pomocy wzięło udział ponad 700 osób, a w kursie tańca towarzyskiego bierze co weekend 50-100 osób. W ramach projektu mają się odbyć zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, a także tańca towarzyskiego.

Zakres szkolenia z udzielania pierwszej pomocy:
Przedstawienie podstawowych pojęć, Podejście do poszkodowanego; bezpieczeństwo – własne, poszkodowanego i miejsca zdarzenia, Sprawdzanie przytomności, Wezwanie pomocy, numer 112, Badanie fizykalne, RKO AED – ćwiczenia praktyczne, Rany i ciała obce, Złamania, Zadławienia, Zatrucia, Interna – napady padaczkowe, zawały, Oparzenia i odmrożenia, Postępowanie podczas wypadków samochodowych – ćwiczenia praktyczne z użyciem prawdziwego samochodu (!).
Szkolenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną nieść pomoc innym, znajdującym się w potrzebie. Zdobyta wiedza pozwoli udzielić pierwszej pomoc w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.
Jeden kurs trwa 12 godzin zegarowych, grupa liczy od 10 do 14 osób. W ramach projektu przewidziano dwie tury szkolenia.
Projekt zawiera wszystkie koszty konieczne do realizacji szkoleń, udział wolontariuszy w przygotowaniu szkolenia jest możliwy i dobrowolny.

Zakres kursu tańca:
Kurs tańca na poziomie podstawowym, w każdym momencie można dołączyć. Zajęcia są prowadzone w taki sposób, aby mogli z nich korzystać zarówno osoby potrafiące tańczyć i chcące doskonalić technikę, jak i osoby stawiające na parkiecie swoje pierwsze kroki. Na pierwszym stopniu uczymy podstawowych kroków z takich tańców jak: walc angielski,tango, foxtrot, quickstep, samba, cha-cha, rumba, jive, stomp i blues. Zajęcia poprowadzi para instruktorów. Uczestnicy będą mogli zobaczyć parę w tańcu, damskie kroki pokarze doświadczona tancerka, męskie doświadczony tancerz. Kurs prowadzony jest przez parę instruktorów co podnosi efektywność nauki i jest dużym ułatwieniem dla osób uczących się. Zapoznamy z zasadami poruszania się na parkiecie, prowadzenia, lepszego dysponowania swoim ciałem, tak aby łatwiej, lżej i pełniej bawić się na każdej imprezie. Na sali może jednocześnie ćwiczyć taniec towarzyski 100 osób.
Wykonawca w ramach prowadzenia zajęć ma za zadanie zadbać o opłaty związane z odtwarzaniem muzyki oraz praw twórców i wykonawców (STOART i ZAIKS)

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gdyni wyraził zgodę na nieodpłatne korzystanie z sali lekcyjnej i sali gimnastycznej na potrzeby przeprowadzenia szkoleń. Nie przewidziano dodatkowych środków na działania promocyjne z powodu, że już obecnie szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem i na spotkaniach jest komplet osób. Komunikaty o terminach szkolenia będą podawane za pośrednictwem strony www, facebooka oraz biuletynu Ratusz.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki