Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Wiczlińskiej z ul. Chwarznieńską. – BO Gdynia

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Wiczlińskiej z ul. Chwarznieńską.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Wiczlińskiej z ul. Chwarznieńską.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Chwarzno - Wiczlino
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Jest to skrzyżowanie ul. Wiczlińskiej z ul. Chwarznieńską. Skrzyżowanie znajduje się koło Lidla oraz szkoły podstawowej nr 37 w Gdyni.

Opis:

Projekt ma za zadanie stworzenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Wiczlińskiej z ul. Chwarznieńską. Jest to problematyczne skrzyżowanie, które regularnie korkuje się z rana oraz popołudniu. Jest to skrzyżowanie, przez które przejeżdżają wszyscy mieszkańcy zawożący dzieci do szkół i przedszkoli ( obok znajdują się dwie szkoły oraz przedszkola). Przez skrzyżowanie przejeżdżają również wszyscy mieszkańcy pobliskich wiosek, którzy dojeżdżają do pracy w centrum Gdyni lub chcą się dostać na obwodnicę trójmiejską. Stworzenie tam skrzyżowania udrożniłoby ruch oraz zapewniło bezpieczeństwo dzieciom uczęszczających do szkół. Na skrzyżowaniu znajdują się pasy dla pieszych, które w okresie szkolnym są uczęszczane głównie przez dzieci. Sygnalizacja świetlna posiadałyby sygnalizator dźwiękowy, który zwiększy bezpieczeństwo i komfort dzieci niewidomych. Skrzyżowanie jest często użytkowane również przez rowerzystów (znajdują się tam drogi rowerowe) oraz biegaczy.

Sygnalizacja świetlna miałaby za zadanie podniesienie bezpieczeństwa przejść dla pieszych oraz udrożnienie ruchu samochodowego, dzięki czemu zminimalizowano by obecne korki. Jak wiadomo skrzyżowanie jest jednym z najbardziej uczęszczanych skrzyżowań. Sygnalizacja świetlna byłby jednym z lepszych rozwiązań. Projekt sygnalizacji obejmuje ruch samochodowy oraz przejścia dla pieszych.

Kalkulacja kosztów:

Sterownik, zasilanie, szafka do nowej sygnalizacji świetlnej + projekt sygnalizacji świetlnej, wydanie warunków 110000
Maszt niski, 6 szt. 24000
Maszt wysoki, 1 szt. 30000
Metr kanalizacji lokalnej (do połączenia masztów), około 10m 5000
Sygnalizator dźwiękowy, 6 szt. 4200
Przycisk dla pieszych, 6 szt. 3900

Szacunkowa łączna wartość projektu

177100 zł

Załączniki